Betard Sparta Wrocław w poniedziałkowy wieczór we wszystkich mediach społecznościowych podała skład w jakim przyjdzie Wrocławianom rywalizować o odzyskanie tytułu drużynowych mistrzów Polski.

Oczywiście w zestawieniu Wrocławian nie mogło zabraknąć Artema Łaguty, który będzie mógł wystartować z polską licencją – po zdaniu właściwych egzaminów na wiosnę 2023 roku.

Mistrz świata z 2021 roku jako obywatel Polski, pomimo startów w PGE Ekstralidze, nie będzie mógł brać udziału w zawodach rangi międzynarodowej przez sankcje nałożone na rosyjskich sportowców.

Próżno jednak szukać w składzie Spartan mającego ważny kontrakt z klubem ze stolicy Dolnego Śląska Francisa Gustsa.

Utalentowany Łotysz, po właśnie zakończonym sezonie, sam twierdził, że dla niego jest jeszcze za wcześnie by rywalizować w PGE Ekstralidze. Z drugiej strony o rok starszy Mateusz Cierniak bardzo dobrze radzi sobie w najwyższej klasie rozgrywek drużynowych w Polsce.

Gusts w 2024 będzie ważnym ogniwem w składzie Sparty, gdyż będzie mógł występować jako zawodnik formacji u 23.

Nowym zawodnikiem mistrzów Polski z 2021 roku został Piotr Pawlicki, a ważną do 2023 roku umowę przedłużył o kolejny sezon, czyli do 2024 roku, Daniel Bewley. Wcześniej o pozostaniu w stolicy Dolnego Śląska poinformował junior Bartłomiej Kowalski. Na kolejny rok umowę przedłużył Maciej Janowski.

W Betard Sparcie Wrocław pozostają doświadczeni Tai Woffinden i Atrem Laguta (kontrakty ważne do 2024 roku) oraz junior Mateusz Panicz (kontrakt ważny do 2025 roku).

Bracia Michał i Bartosz Curzytek podpisali z Wrocławskim Towarzystwem Sportowym tak zwane kontrakty warszawskie.

Wrocławianie tym samym zbudowali piekielnie mocny skład na przyszły sezon. Gleb Czugunow natomiast rozstał się ze Spartą Wrocław i zasilił szeregi GKM-u Grudziądz. Wrocławianie woleli postawić na Piotra Pawlickiego, który dołączył do Sparty z Fogo Unii Leszno.

Betard Sparta Wrocław 2023 – zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek w PGE Ekstralidze:

  • Maciej Janowski (ur. 1991) – kontrakt do 2023
  • Tai Woffinden (ur. 1990) – kontrakt do 2024
  • Artem Laguta (ur. 1990) – kontrakt do 2024
  • Daniel Bewley (ur. 1999) – kontrakt do 2024
  • Piotr Pawlicki (ur. 1994) – kontrakt do 2023
  • Bartłomiej Kowalski (ur. 2002) – kontrakt do 2023
  • Mateusz Panicz (ur. 2004) – kontrakt do 2025
  • Michał Curzytek (ur. 2002) – kontrakt warszawski
  • Bartosz Curzytek (ur. 2003) – kontrakt warszawski

W kadrze Wrocławian pozostają jeszcze Kacper Andrzejewski, Dawid Rybak i Jakub Wiatrowski. Swoje umiejętności będą podnosić w U-24 ekstralidze oraz zawodach przeznaczonych dla juniorów.

Nie zapominajmy, że do Wrocławia na zasadzie wypożyczenia może trafić Paweł Trześniewski z ROW-u.

Źródło: materiały prasowe WTS