Lee Stewart Richardson urodził się  25 kwietnia 1979 w brytyjskim Hastings. Zmarł w wieku 33 lat po wypadku na torze we Wrocławiu 13 maja 2012 roku.

Były mistrz świata do lat 21 z 1999 roku, Lee Richardson regularnie występował na w elitarnym cyklu Speedway Grand Prix w latach 2002-2006. Reprezentował Wielką Brytanię w kilku turniejach Pucharu Świata. Rozpoczynając karierę na początku lat 90., ścigał się w Reading Racers. Richardson przez ponad 17 lat rywalizował w brytyjskiej lidze żużlowej. A w 1997 roku został Mistrzem Elite League.

Startując na Wyspach Brytyjskich reprezentował wiele angielskich klubów, w tym Coventry Bees, King’s Lynn Stars, Poole Pirates, Peterborough Panthers, Swindon Robins i Eastbourne Eagles. W 2009 roku dołączył do Lakeside Hammers, stając się wkrótce ich kapitanem.

W lidze polskiej startował nieprzerwanie od 1999 do 2012 roku. Z polskimi drużynami wywalczył cztery medale DMP – złoty w 1999 (z Polonią Piła), brązowy w 2002 (w barwach Atlasa Wrocław) i 2009 (Włókniarz Częstochowa) oraz srebrny w 2006 (Włókniarz Częstochowa).

Nazywany przez przyjaciół „Rico”, Lee Richardson stracił życie w wieku 33 lat w wyniku ogromnego wypadku, do którego doszło w niedzielę, 13 maja 2012 r., podczas wyścigu ligi polskiej na torze żużlowym na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Wówczas podczas meczu w ramach DMP pomiędzy Betard Spartą Wrocław z PGE Marmą Rzeszów w 3. biegu uległ ciężkiemu wypadkowi uderzając w bandę na prostej przeciwległej do startowej, w miejscu, gdzie kończy się banda „dmuchana”. Po upadku stwierdzono krwotok wewnętrzny. Zawodnik został przewieziony do szpitala, gdzie okazało się, że ma problemy z oddychaniem. Zmarł we wrocławskim szpitalu podczas operacji. Jako przyczyny śmierci podano wielonarządowe obrażenia klatki piersiowej, pęknięte płuco i wykrwawienie.

Pogrzeb Richardsona odbył się 7 czerwca 2012 roku w Hastings, jego rodzinnym mieście. Ciało żużlowca zostało skremowane

Lee Richardson pozostawił żonę Emmę i trójkę dzieci. Wychowywał się w rodzinie fanów żużla. Jego ojciec Colin był byłym zawodnikiem, a jego matka Julie była prezenterką w ScreenSport Television. Żużlowcem był także wujek Lee, Steve Weatherley, który został trwale sparaliżowany w strasznym wypadku z Vic Harding 8 czerwca 1979 roku na stadionie Hackney, który wydarzył się zaledwie dwa miesiące po urodzeniu Lee Richardsona. Harding zmarł wkrótce potem w szpitalu.

Wypadek Lee Richardsona z 13 maja 2012 roku we Wrocławiu: