W piątek 19 maja o godz. 18:00 rozegrany zostanie pierwszy mecz szóstej rundy rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Gospodarze na swoim koncie mają trzy wygrane mecze i 6 punktów w ligowej tabeli. Przyjezdni pierwsze zwycięstwo odnieśli dopiero w ostatnim meczu, pokonując na własnym torze beniaminka z Krosna. Jednak w swoim dorobku mają jeszcze dwa remisy, co daje im 4 punkty i czwarte miejsce w PGE Ekstralidze, tuż za Unią.

Na pewno obie drużyny mają o co walczyć. W ostatnim spotkaniu Fogo Unia dostała w Lublinie srogie lanie od Motoru. W zasadzie żaden z zawodników nie pojechał dobrego spotkania. Nawet Janusz Kołodziej nie mógł znaleźć prędkości.

Lecz na pewno drugi tak słaby mecz – zwłaszcza u siebie Fogo Unia już nie pojedzie. Zarówno Lech Kędziora jak i Piotr Baron dokonali w awizowanych składach zmian w formacji młodzieżowej.

Wśród przyjezdnych z numerem 7 wpisany jest Kacper Halkiewicz, który bardzo dobrze spisuje się w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Zastąpi spisującego się ostatnio słabiej Kajetana Kupca.

Gospodarze z numerem 14 wystawili do boju Antoniego Mencla. Standardowo kontuzjowanego Chrisa Holdera zastąpi Nazar Parnicki. Jak mówią w klubie – nikt nie wywiera presji na młodym zawodniku z Ukrainy.

Składy na mecz w Lesznie:

Tauron Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Kacper Woryna
3. Maksym Drabik
4. Jakub Miśkowiak
5. Mikkel Michelsen
6. Franciszek Karczewski
7. Kacper Halkiewicz

Fogo Unia Leszno
9. Bartosz Smektała
10. Janusz Kołodziej
11. Nazar Parnicki
12. Grzegorz Zengota
13. Jaimon Lidsey
14. Antoni Mencel
15. Damian Ratajczak

Początek meczu: piątek, 19 maja br. godz. 18:00. Transmisja Eleven Sports 1