W przyszłorocznym cyklu SEC wystartują Mikkel Michelsen, Leon Madsen, Andrzej Lebiediew oraz Polacy: Janusz Kołodziej i Patryk Dudek. To jest pierwszych pięciu żużlowców z tegorocznych zmagań o tytuł Mistrza Europy.

Pozostałych uczestników Tauron SEC poznamy po eliminacjach i przyznaniu stałych dzikich kart od organizatorów.

FIM Europe i One Sport, promotor cyklu TAURON Speedway Euro Championship postanowiły, iż Mistrza Europy w sezonie 2024 poznamy w cyklu składającym się z czterech rund. Ogłoszono, iż żużel wraca na Stadion Śląski. Reprezentanci Polski: Janusz Kołodziej i Patryk Dudek powalczą o złoto w chorzowskim „kotle czarownic”. Wielki finał Tauron SEC odbędzie się na Stadionie Śląskim 21 września 2024.

Polak jeszcze nigdy nie zdobył złota w SEC, więc może wreszcie uda się to teraz. Przewodniczący GKSŻ Ireneusz Igielski jakiś czas temu przyznał, że to jedno z naszych marzeń na ten rok, by wreszcie odczarować rywalizację w tym cyklu i fetować mistrza Europy z Polski.

– Wracamy na Stadion Śląski, ponieważ Indywidualny Mistrz Europy zasługuje na to, by odebrać trofeum na oczach dziesiątek tysięcy kibiców. Śląsk to region, w którym kibice żyją żużlem, dlatego idea, by zebrać ich wszystkich na trybunach legendarnego stadionu, wydaje się trafiona. Mając za sobą dwa finały rozegrane na Stadionie Śląskim, jesteśmy przekonani, że przyszłoroczne zmagania, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym odbędą się na najwyższym możliwym poziomie – powiedział Karol Lejman.

– To fantastyczna wiadomość, że Speedway Euro Championship po pięciu latach ponownie wraca na Stadion Śląski. To legendarne miejsce dla polskiego żużla. To właśnie w Chorzowie, 50 lat temu pierwszy złoty medal dla Polski zdobywał nieodżałowany Jerzy Szczakiel. Jestem naprawdę zbudowany tą informacją, ponieważ pamiętam imprezy SEC z 2018 i 2019 roku. Cieszę się, że cykl SEC ciągle się rozwija, a Promotorzy szukają możliwości, aby dostarczyć Kibicom i zawodnikom niezapomnianych wspomnień. Już nie mogę się doczekać 21 września – powiedział Prezydent FIM Europe, Michał Sikora.

Wielki Finał TAURON Speedway Euro Championship 2024 odbędzie się 21 września na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bilety na to wydarzenie w cenie od 29 zł dostępne są na www.ebilet.pl oraz speedwayeuro.com. Program zawodów: 25 zł. Osobom niepełnosprawnym wraz z opiekunem przysługuje bilet w cenie 58 zł (2×29 PLN). O przyznaniu biletu dla osoby niepełnosprawnej decyduje zaświadczenie o niepełnosprawności przesłane do eBilet.

Źródło: polskizuzel.pl