Zgodnie z tym co już pisaliśmy wcześniej w sezonie 2024 młodzieżowcem Betard Sparty Wrocław będzie Filip Seniuk. 16-latek w minionym sezonie reprezentował barwy Arged Malesy Ostrów. Rywalizował głównie w zawodach młodziezowych. Dopiero pod koniec sezonu mógł wystąpić w turnieju i zmierzyć się z przeciwnikami powyżej 16 roku życia. W Memoriale Krystiana Rempały zajął drugie miejsce pokonując w Tarnowie min wielki talent z Platinum Motoru Lublin Bartosza Bańbora.

9 listopada w mediach społecznościowych WTS Sparty poinformowano, iż Filip Seniuk będzie zawodnikiem Betard Sparty w sezonie 2024. Utalentowany młodzieżowiec trafi do Wrocławia z Arged Malesy Ostrów Wielkopolski na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego.

Co ciekawe, Filip Seniuk jest rodowitym wrocławianinem, choć licencję żużlową zdał w barwach klubu z Ostrowa. Dla szesnastolatka jest to zatem swoisty powrót do rodzinnego miasta. We Wrocławiu Seniuk będzie tworzył formację juniorską z dwoma wychowankami Betard SPARTY – Kacprem Andrzejewskim i Nikodemem Mikołajczykiem.

Klub poinformował o przejściu Filipa do Wrocławia:

Wrocławianin Filip Seniuk w sezonie będzie reprezentować barwy Betard Sparty Wrocław Żużlowiec dołączy do naszego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją wykupu z @tzostrovia

O reprezentowaniu barw Betard Sparty w sezonie 2024 napisał także w swoich mediach społecznościowych Filip Seniuk:

Witam, miło mi poinformować, że w sezonie 2024 będę reprezentował barwy WTS Sparta Wrocław

Do zobaczenia na Olimpico 🙂

Źródło: wts.pl

Zdjęcie: fb Filip Seniuk #708