W pierwszym piątkowym meczu, na otwarcie XI rundy PGE Ekstraligi, Motor Lublin podejmuje Falubaz Zielona Góra. W meczu IV kolejki speedway ekstraligi Zielonogórzanie nie sprostali przyjezdnym i ponieśli porażkę 46-44.

Obie drużyny mają zupełnie inne cele w obecnych rozgrywkach ligowych. Motor bije się o pierwszą czwórkę i walkę o medale, natomiast Falubaz cały czas musi myśleć jak zapewnić sobie ligowy byt. Gościom o punkty w Lublinie będzie niezmiernie ciężko. Lublinianie w tym sezonie nie zwykli przegrywać u siebie. W tym sezonie tylko trzy drużyny zdobyły w Lublinie więcej niż 40 punktów.

W pierwszej kolejce Motor pokonał Włókniarz 49-41, w siódmej Unię Leszno w takim samym stosunku. Najwięcej punktów w Lublinie uzyskali zawodnicy Stali Gorzów, którzy ulegli w ósmej kolejce Motorowi 46-43. Piekielne trudne zadanie czeka więc żużlowców z Zielonej Góry.

Trener Piotr Żyto zamieszał w układzie par. Max Fricke jest w parze z Piotrem Protasiewiczem, a Matej Zagar z Mateuszem Tonderem. Jacek Ziółkowski nie dokonywał większych roszad w zestawieniu swojej drużyny. Z numerem 16 pojedzie, jak zwykle, Dominik Kubera.

Awizowane składy:

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra:
1. Max Fricke
2. Piotr Protasiewicz
3. Mateusz Tonder
4. Matej Zagar
5. Patryk Dudek
6. Fabian Ragus
7. Nile Tufft 

Motor Lublin:
9. Grigorij Łaguta
10. Krzysztof Buczkowski
11. Jarosław Hampel
12. Mark Karion
13. Mikkel Michelsen
14. Wiktor Lampart
15. Mateusz Cierniak

Początek spotkania: piątek 2 lipca, godz.18:00. Transmisja Eleven Sports 1
Sędzia: Artur Kuśmierz

Wynik pierwszego spotkania: Falubaz – Motor 44-46