Prezes Szarży Wrocław Adrian Kocur w ostatnim czasie jest bardzo zapracowany. Nie wynika to tylko z jego obowiązków sternika wrocławskich rateli. Szef speedrowerzystów ze stolicy Dolnego Śląska jest częstym gościem w lokalnych mediach.

W niedzielę 18.04. br Adrian Kocur był gościem godzinnego programu na żywo „Do przerwy 0-1” w Radiu Luz. Pisaliśmy o tym w artykule Szarża Wrocław w mediach. W poniedziałek 19.04 prezes Szarży uczestniczył w audycji Fakty Sport, prowadzonej przez redaktora Arkadiusza Dziubka na antenie Telewizji Wrocław.

Mirosław Spychalski, dyrektor TVP3 Wrocław, podczas ubiegłorocznego Memoriału Kuby Kroczaka stał się fanem speedrowera. Zapowiedział wówczas, że cycle-speedway zagości na antenie Telewizji Wrocław. Jak widać – słowa dotrzymał. Poniedziałkowa rozmowa Adriana Kocura na antenie TVP3 Wrocław to już kolejna wizyta prezesa na antenie wrocławskiej telewizji. Reporterzy TVP3 Wrocław parę razy pojawili się też na torze przy ul. Krajewskiego 1 we Wrocławiu.

W poniedziałek szef rateli mówił o przygotowaniach Szarży do sezonu, które (przygotowania oczywiście) w zasadzie przebiegały bez większych zakłóceń. Wrocławianie właściwie bez przeszkód mogli trenować na torze, a także rozgrywać mecze sparingowe. Oczywiście nie zabrakło porównań cycle-speedwaya do zawodów żużlowych.

Adrian Kocur zapewniał, że wyścigi speedrowerowe są bardziej emocjonujące i ciekawsze od tych na torze żużlowym.

W audycji poinformowano również o pierwszym wyjazdowym meczu Szarży w tym sezonie. Zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę 25.04.br o godz. 15:30 na torze w Lesznie. Przeciwnikiem rateli będzie drużyna Szawera.

Prezes powiedział też, iż inauguracja nowego sezonu we Wrocławiu odbędzie się 1 maja, podczas Majówki z Szarżą. Hydro-Bud Szarża Wrocław powalczy wówczas z trzecią drużyną ubiegłego sezonu Lwami-Avią Częstochowa, a Filu-Bud Szarża II Wrocław zmierzy się z Victorią Poczesna.

Marzeniem Szarży Wrocław jest oczywście medal drużynowych mistrzostw Polski, ale nic nie będzie robione na siłę. Główny cel działania Szarży jest niezmienny: propagowanie speedrowera we Wrocławiu.

Fakty Sport z poniedziałku 19.04.br z prezesem Adrianem Kocurem:

Fakty Sport z 19.04.br

Cały poniedziałkowy program Fakty Sport TVP Wrocław w linku.

Fotografia tytułowa Justyna Wojczyńska