Niedawno oświadczenie o rezygnacji ze startu w reprezentacji Rosji podczas półfinałów Speedway of Nations wydał zawodnik Sparty Wrocław Artem Łaguta. Teraz oświadczenie wydał Emil Sajfutdinow. On również rezygnuje ze startów w tej imprezie.

Przypomnijmy, iż wszystkie dotychczasowe finały SON (a rozegrano ich trzy) wygrali Rosjanie. Barw tej drużyny we wszystkich imprezach bronili Emil Sajfutdinow i Artem Łaguta. Zawodnicy ci już w ubiegłym sezonie informowali o tym, ze władze rosyjskiej federacji motorowej w ogóle nie interesują się żużlowcami.

Sytuacja nie zmieniła się w tym sezonie. W związku z tym najpierw o rezygnacji z udziału w reprezentacji Rosji poinformował zawodnik Sparty.

Teraz w mediach społecznościowych Turbiny Bałakowo możemy zapoznać się ze składem reprezentacji Rosji na półfinałowe zawody SON w Daugavpils, W zawodach wystąpi reprezentant Turbiny Władimir Borodulin a także Sergiej Łogaczew i Mark Karion.

Oprócz tego zamieszczono również min. treść oświadczenia Emila Sajfutdinowa: Nikt do mnie nie dzwonił. Dlatego nie wiem, kto jest decyzyjny w tej sprawie. Poprosiłem o spotkania zimą, aby rozwiązać problem z reprezentacją Rosji we wszystkich rodzajach sportów motorowych, nikt nie chce mnie słuchać.

Półfinały SON odbędą się w Daugavpils 17 i 18 września. Rosjanie o finał będą walczyć z reprezentacjami Australii, Łotwy, Włoch, Ukrainy, Niemiec i Francji drugiego dnia tej imprezy.