Jak już wielokrotnie pisaliśmy próby elektrycznego ścigania się na „czarnym torze” przeprowadzane są przez różnych zawodników już od pewnego czasu a na liderów żużla elektrycznego na chwilę obecną wyrastają (chyba) Czesi i Brytyjczycy.

W ostatnim czasie elektryczny speedway mieli możliwość obejrzeć także Wrocławianie! Dnia 25 czerwca na dolnośląskim torze rozegrano zawody żużla amatorskiego podczas których zaprezentowało się 2 czeskich zawodników (a właściwie zawodniczka i zawodnik!) startujących właśnie na takim sprzęcie.

W biegach przeznaczonych dla młodzieży (był to miniturniej przeznaczony dla 4 zawodników rozgrywany równolegle z turniejami amatorów) zaprezentowali się reprezentanci klubu Ploha Draha Liberec – Stepanka Nyklova oraz Adam Nejezchleba, którzy rywalizowali z polskimi zawodnikami Maxem Kubacińskim oraz Rafałem Juniorem Romaniakiem.

W rywalizacji bardzo dobrze radził sobie Nejezchleba zajmując w miniturnieju drugie miejsce, Nyklova zajęła natomiast miejsce czwarte. Młodzi Czesi nabrali kolejnego cennego doświadczenia w jeździe na motocyklach elektrycznych – tym razem poza swoim ojczystym krajem – które zapewne zaprocentuje na przyszłość!