Pochodzący z Wrocławia znany dziennikarz sportowy ponownie będzie pracował przy ekstraligowym żużlu. Wrocławianin od sezonu 2022 będzie reportem stacji Eleven Sports, która w nadchodzącym sezonie (podobnie jak w minionym) będzie transmitować dwa piątkowe mecze PGE Ekstraligi z każdej kolejki.

O przejściu Wrocławianina poinformował szef Eleven Sports Patryk Mirosławski w swoich mediach społecznościowych w miniony poniedziałek. Szef stacji w swoim tweecie napisał: Mam przyjemność poinformować, że od sezonu 2022 do zespołu reporterów Eleven Sports pracujących przy PGE Ekstralidze dołączy Tomasz Lorek, dziennikarz Polsatu Sport 

Tomasz Lorek w ostatnim czasie pracował w Polsacie Sport. Miał tam swoje programy o żużlu, komentował również turnieje tenisowe. Jego charakterystyczny głos jest doskonale rozpoznawalny kibicom nie tylko speedwaya. Jest stałym felietonistą czasopisma Speedway Star. Wcześniej był reporterem Canal+ podczas zawodów Speedway Grand Prix.

W 2020 r we Wrocławiu po latach odradzał się speedrower. W stolicy Dolnego Śląska nie było jeszcze wtedy drużyny ligowej. Na treningach na torze przy Krajewskiego 1 pojawiali się zawodnicy reprezentujący kluby z różnych części kraju, a także najmłodsi adepci tego sportu.

W sobotę 26 września 2020 r. reaktywowano Memoriał Jakuba Kroczaka. Na tej imprezie nie mogło zabraknąć byłego mieszkańca Sępolna – Tomasza Lorka. Przez całe zawody prowadził profesjonalny komentarz z murawy wewnątrz toru. Był wyśmienicie – jak zawsze – przygotowany do komentowania nowej przecież dla niego dyscypliny sportu.

Zresztą o Jakubie Kroczaki i kuchni całej wrocławskiej imprezy napisał felieton w magazynie Speedway Star z 1 października 2020 r, o czym pisaliśmy w tekście: Speedway Star o Memoriale Jakuba Kroczaka.