PGE Ekstraliga zwiększy liczbę publikacji wideo od sezonu 2022. Powstanie ponad 1200 materiałów dotyczących meczów i klubów, które będą dystrybuowane w mediach elektronicznych. Strategia zakłada korespondencje wideo ze wszystkich ekstraligowych ośrodków.

Chcemy, aby brand Ekstraliga.TV stał się rozpoznawalny i zawierał informacje z klubów – mówi Przemysław Szymkowiak z PGE Ekstraligi. – Wyjdziemy naprzeciw oczekiwaniom kibiców, którzy w wielu badania podkreślają wartość materiałów wideo publikowanych w social mediach. W naszym przypadku 80 procent z nich emitować będziemy w trakcie sezonu, a pozostałą część w zimowej przerwie między rozgrywkami. Będziemy bazować nie tylko na przysługujących nam prawach telewizyjnych, ale stworzymy newsroom z udziałem naszych ambasadorów z każdego ligowego ośrodka – dodaje.

Rocznie (w każdym sezonie rozgrywkowym oraz w przerwach między sezonami przy zachowaniu ciągłości w latach 2022-2025) PGE Ekstraliga wyemituje ponad 1.200 materiałów. Sporo z nich będzie autorskich, z wykorzystaniem nowego sprzętu, ale zwiększy się też liczba krótkich publikacji w social mediach na podstawie contentu telewizyjnego. – Stawiamy mocno na naszych sprawdzonych współpracowników, ale jesienią będziemy także poszukiwali nowych twarzy, również w zakresie koordynatora wideo – zapowiada Przemysław Szymkowiak.

Oprócz tego PGE Ekstraliga zapowiada utworzenie Media Center na stadionach

Od nowego sezonu PGE Ekstraliga chce wprowadzić udogodnienia dla mediów obsługujących mecze. Dla fotoreporterów powstaną wystandaryzowane strefy, a dziennikarze mogą liczyć na zupełnie nowe Media Center i ścisłą współpracę z rzecznikami prasowymi.

W każdym klubie PGE Ekstraligi w obrębie parku maszyn lub paddocku powstanie dodatkowa strefy Media Center do pracy dla dziennikarzy, gdzie będą mogli oni po zawodach przeprowadzać wywiady. Będzie to miejsce niezależne w stosunku do Mix Zone TV. Redakcje zainteresowane realizacją materiałów będą mogły uczynić to na specjalnej ściance, a jednocześnie po meczu osobą odpowiedzialną za koordynację kontaktu mediów z zawodnikami będzie klubowy rzecznik prasowy (obowiązkowa i niezależna w stosunku do innych zadań funkcja w dniu meczowym).

Dodatkowo wprowadzone będą obligatoryjne konferencje prasowe przedmeczowe. Każdy klub gospodarza przed meczem PGE Ekstraligi przed daną rundą rozgrywkową zgodnie z terminarzem będzie przeprowadzał konferencje według ustalonego wcześniej harmonogramu.

Wprowadzony zostanie też nowy system akredytacji dla mediów.