Główna Komisja Żużlowa w swoim komunikacie nr 108 podała min. informację, iż najbliższy egzamin na licencję „Ż” odbędzie się 30 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Do egzaminu przystąpią adepci z klasy 250 ccm oraz 500 ccm.

Harmonogram egzaminu:
15:00 – trening,
16:00 – egzamin teoretyczny,
16:30 – egzamin praktyczny.

Przewodniczącym komisji egzaminacyjnej z ramienia GKSŻ będzie Dariusz Cieślak.

Czy w związku z egzaminem we Wrocławiu doczekamy się kolejnego wychowanka Sparty z uprawnieniami do ścigania w „dorosłym” żużlu? W artykule Maciej Janowski wzorem opublikowanym w marcu tego roku przedstawiliśmy rozmowę z młodym adeptem żuzla z Wrocławia, urodzonym w 2004 r. Dawidem Rybakiem.

Pisaliśmy wówczas: Zawodnik występował dotychczas (od roku 2019) w zawodach Pucharu Ekstraligi oraz Indywidualnego Pucharu Polski dla klasy „250”, stopniowo nabywając doświadczenia.

Przed Dawidem Rybakiem kolejny rozdział w żużlowej karierze – w roku obecnym przystąpi do egzaminu, po zdaniu którego będzie startował już w „dorosłym żużlu”.

On sam powiedział nam wówczas: Chciałbym podejść do tego egzaminu jak najszybciej. Wiadomo, że muszę być odpowiednio przygotowany, ale czuję się na siłach, zdobywam coraz większe doświadczenie. Ostatecznie to będzie decyzja skonsultowana z klubem i trenerem.

O tym czy Dawid Rybak przystąpił 30 sierpnia do egzaminu dowiemy się w komunikacie GKSŻ informującym o nowych żużlowcach z uprawnieniami.