W drugim piątkowym (30 czerwca) meczu 11 rundy PGE Ekstraligi o godz. 20:30 Motor podejmuje przy alejach Zygmuntowskich ebut.pl Stal Gorzów.

W 2022 roku ekipy z Lublina i Gorzowa stoczyły wyrównany pojedynek w finale play-off PGE Ekstraligi. Jak wiemy nieznacznie lepsi byli zawodnicy Motoru. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie mistrz z 2022 roku pokonał w Gorzowie Stal. Wówczas na „Jancarza” powrócił Bartosz Zmarzlik, który udowodnił, iż nie zapomniał optymalnych ścieżek na stadionie w Gorzowie.

Motor w dalszym ciągu musi radzić sobie bez Dominika Kubery. Gospodarze nie zaskoczyli składem. Pod numerem 10 widnieje Jan Rachubik, który zostanie najpewniej zastąpiony przez Antti Vuolasa, bądź Bartosza Bańbora.

Stal na mecz w Lublinie z numerem drugim wystawiła Mathiasia Pollestada. Ze składu wypadł mający ostatnio słabe występy Wiktor Jasiński. Jednak może pojawić się w Lublinie z numerem ósmym.  Zapowiadają się ciężkie zawody dla przyjezdnych. Trudno im będzie wywieźć z Lublina jakiekolwiek punkty.

Zapowiadane składy:

Platinum Motor Lublin
9. Jarosław Hampel
10. Jan Rachubik
11. Jack Holder
12. Fredrik Lindgren
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Cierniak
15. Kacper Grzelak

ebut.pl Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Mathias Pollestad
3. Martin Vaculik
4. Oskar Fajfer
5. Anders Thomsen
6. Oskar Paluch
7. Mateusz Bartkowiak

Początek spotkania: piątek, 30 czerwca, godz. 20:30. Transmisja: Eleven Sports1

Wynik pierwszego meczu: 48:41 dla Motoru