Już dziś (wtorek 13 czerwca) rozegrana zostanie dziewsiąta runda U24 Ekstraligi. Zaplanowano cztery mecze: We Wrocławiu, Krośnie, Gorzowie oraz oruniu. Początek wszystkich spotkań o godzinie 17:00. W tej rundzie pauzują Częstochowianie.

Wrocławianie dysponują w tym roklu bardzo młodym składem. Jedynym zawodnikiem z doświadczeniem, starującym w barwach Sparty, jest Lukas Fienhage były indywidualny mistrz świata na długim torze.

Niestety po kontuzji Mateusza Panicza niezdolny do jazdy jest (mający już swój ekstraligowy debiut) Kacper Andrzejewski. Na jednym z treningów na początku czerwca miał upadek, który na jakich czas wyeliminował go ze ścigania.

Całą sytuację jeszcze przed piątkowym meczem ekstra ligowym wyjaśnił trener Spartan, Dariusz Śledź: Kacper miał niegroźny i trochę niefortunny upadek na treningu. Jest lekki problem z ręką. Przerwa nie powinna potrwać zbyt długo, może ze dwa tygodnie powróci do treningów.

Młodzieżowcowi Sparty życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

W takiej sytuacji ciężko będzie Wrocławianom wywalczyć pierwsze ligowe punkty. Do Wrocławia przyjeżdża drużyna GKM-u Grudziądz. W składzie przyjezdnych są zawodnicy, którzy mają już doświadczenie ekstraligowe.

Czy miejscowi pokuszą się o pierwsze ligowe punkty w tym sezonie? Nie będzie to łatwe zadanie, tym bardziej iż Grudziądzanie mają na swoim koncie już cztery wygrane mecze, na sześć dotychczas rozegranych spotkań. Obecnie GKM w tabeli U24 Ekstraligi jest na trzecim miejscu i ma jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Orlen Wilkamio Krosno.

Składy na meczu U24 EWkstraligi, Wrcław 13 czerwca 2023:

U24 Beckhoff Sparta Wrocław
9. Jaroslav Vanicek
10. Mateusz Panicz
11. Rune Thorst
12. Connor Bailey
13. Lukas Fienhage
14. Dawid Rybak
15. Mateusz Łopuski

GKM Grudziądz
1. Patrick Baek
2. Kacper Warduliński
3. Jason Edwards
4. Jacob Hook
5. Kacper Pludra
6. Wiktor Rafalski
7. Kacper Łobodziński

Na pewno oczy wszystkich kibiców zwrócone będą na Krosno. Nie dość, iż rozegrany będzie tam mecz po odwieszeniu licencji toru, to dodatkowo spotkają się tam dwie –obecnie – najlepsze drużyny U24 Ekstraligi. Lider tablei Orlen Cellfast Wilki Krosno podejmują wicelidera Motor Lublin. Czy gospodarze podrzymają serię meczów bez porazki?

Równie ciekawie powinno być na „Jancarzu”. W Gorzowie spotkają się drużyny, które sąsiadują w ligowej tabeli. Enea Stal Gorzów podejmuje Dudę Development Ciesiółkę Unię Leszno.

Ostatni mecz odbędzie się na Motoarenie w Toruniu. Miejscowy Ks będzie rywalizował z Arged Malesą Ostrów Wlkp. Obie drużyny także sąsiadują ze sobą w tabeli, a dzieli je tylko jeden punkt.

Zdjęcie: Bogielczyk Foto