To już dziś na toruńskiej Motoarenie odbędzie się wielkie święto speedwaya. Po raz ósmy w historii gwiazdy PGE Ekstraligi powalczą o tytuł w PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. Od tego roku turniej ten po raz pierwszy upamiętnia legendę nie tylko polskiego speedwaya – Zenona Plecha. Początek transmisji w nSport+ o godz. 19:30.

Dwa kluby mają trzech przedstawicieli w tych zawodach: Sparta Wrocław (Maciej Janowski, Tai Woffinden, Artem Łaguta) oraz Unia Leszno (Jason Doyle, Janusz Kołodziej, Emil Sayfutdinov).

Występ będącego obecnie w życiowej formie Macieja Janowskiego stoi pod dużym znakiem zapytania. We czwartek podczas ligowego meczu w Szwecji Maciej Janowski miał upadek. W jednym z biegów meczu ligi szwedzkiej w będącego na prowadzeniu Magica nieprzemyślanym atakiem, wyprostowanym motocyklem,  wręcz staranował Olivier Berntzon. Maciej ma opuchniętą prawą rękę. Sam przyznaje, iż potrzebuje kilku dni na dojście do siebie. Lekarz zadecyduje, czy Janowski wystąpi w dzisiejszych zawodach.

Po dwóch reprezentantów posiadają:  STAL Gorzów (Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik), APATOR Toruń (Paweł Przedpełski, Jack Holder), MOTOR Lublin (Mateusz Cierniak, Mikkel Michelsen), WŁÓKNIARZ Częstochowa (Jakub Miśkowiak, Leon Madsen). Z zajmujących obecnie szóste i ósme miejsce klubów w PGE Ekstralidze wystąpi po jednym zawodniku: FALUBAZ Zielona Góra (Patryk Dudek) i GKM Grudziądz (Nicki Pedersen).

Bartosz Zmarzlik podobnie jak w IMŚ na najwyższym stopniu podium IMME stawał dwukrotnie w latach 2019 i 2020. Jest kilku kandydatów, którzy myślą o zdetronizowaniu polskiego mistrza z Gorzowa. Na pewno był (jest?) nim Maciej Janowski. Ale wobec kontuzji jakiej się ostatnio nabawił nie wiadomo, czy w ogóle wystąpi w tych zawodach. W takich turniejach bardzo dobrze radzi sobie Leon Madsen, co udowodnił choćby niedawno, zwyciężając w SEC w Bydgoszczy.

W bardzo dobrej formie jest Jason Doyle, na którego będzie trzeba bardzo uważać. Do walki o wygraną, na pewno włączą się Spartanie: Tai Woffinden i Artem Łaguta, którzy prezentują równą, wysoką formę.

Bardzo szybki jest ostatnio Janusz Kołodziej i to on może zdetronizować Bartosza Zmarzlika w IMME. Niespodziankę może sprawić Jakub Miśkowiak.

Można by tak wymieniać wszystkich startujących zawodników, bo każdy należy do wybijających się postaci PGE Ekstraligi. Wszystko okaże się już za kilka godzin.

Na pewno czekają nas ogromne emocje. 16 najskuteczniejszych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata w jednym miejscu. Będzie się działo na Motoarenie!

Lista startowa PGE IMME im. Zenona Plecha:

1.Paweł Przedpełski (EWINNER APATOR Toruń)
2. Jack Holder (EWINNER APATOR Toruń)
3. Mateusz Cierniak (MOTOR Lublin)
4. Patryk Dudek (MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra)
5. Martin Vaculik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
6. Artiom Laguta (BETARD SPARTA Wrocław)
7. Jason Doyle (FOFO UNIA Leszno)
8. Bartosz Zmarzlik (MOJE BERMUDY STAL Gorzów)
9. Mikkel Michelsen (MOTOR Lublin)
10. Tai Woffinden (BETARD SPARTA Wrocław)
11. Maciej Janowski (BETARD SPARTA Wrocław)
12. Nicki Pedersen (ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz)
13. Jakub Miśkowiak (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)
14. Emil Sayfutdinov (FOGO UNIA Leszno)
15. Janusz Kołodziej (FOGO UNIA Leszno)
16. Leon Madsen (ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa)

Transmisja LIVE w nSport+ (studio od godz. 19:00)