W dniu dzisiejszym 67 urodziny obchodzi Jerzy Kochman (ur.22.04.1954 r. w Świętochłowicach). Kochman to czołowy żużlowiec Śląska Świętochłowice drugiej połowy lat siedemdziesiątych oraz pierwszej połowy lat osiemdziesiątych.

Lata jego startów to ostatnie lata gdy świętochłowicki żużel odnosił sukcesy. Zawodnik przez całą karierę związany był z macierzystym klubem ze Świętochłowic. W lidze startował w latach 1974-1986, były to zarówno mecze ówczesnej 1 jak i 2 ligi, gdyż Śląsk w tym okresie występował na obu tych szczeblach rozgrywkowych.

Czterokrotnie wystąpił w finałach Indywidualnych Mistrzostw Polski, najwyższe 7 miejsce zajął w 1979 roku w Gorzowie Wielkopolskim.

Największym jego sukcesem było zdobycie srebrnego medalu w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w roku 1983 na torze w Zielonej Górze, startując w drużynie wraz z Pawłem Waloszkiem i Krzysztofem Zarzeckim. Był to ostatni wielki sukces świętochłowickiego żużla w rywalizacji seniorskiej. Ślązacy przegrali wówczas jedynie z gospodarzami finału.

Dzisiejszemu jubilatowi życzymy stu lat!