Dnia dzisiejszego 57 urodziny obchodzi Antoni Bielica (ur.27.01.1964 r. w Świętochłowicach). Bielica był wychowankiem i czołowym żużlowcem Śląska Świętochłowice w drugiej połowie lat osiemdziesiątych, oraz pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych.

Szczyt jego kariery przypada na drugą połowę lat osiemdziesiątych, gdy jego średnia biegopunktowa w ówczesnej Drugiej Lidze (druga klasa rozrywkowa z dwóch istniejących wówczas w polskim żużlu) oscylowała w granicach 2 punktów na bieg.

W roku 1983 zajął 7 miejsce w finale Brązowego Kasku, w tym samym roku oraz dwa lata później był finalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. W sezonie 1989 był półfinalistą Indywidualnych Mistrzostw Polski.
Zawodnik w połowie lat dziewięćdziesiątych omal nie sprawił wielkiej sensacji, gdy podczas Memoriału Jana Ciszewskiego, rozgrywanego w Świętochłowicach przez trzy i pół okrążenia jechał przed Samem Ermolenko.

Bielica uchodził za spory talent, jego rozwój sportowy spowolniły jednak liczne kontuzje. W sezonie 1997, gdy Śląsk Świętochłowice przez rok nie startował w lidze, Bielica reprezentował barwy Wandy Kraków. Można więc uznać iż zawodnik przez całą karierę przywiązany był do barw klubowych. Startował w swoim macierzystym zespole także w latach gdy Śląsk Świętochłowice był w sporym kryzysie, pomimo reprezentowania solidnego poziomu sportowego.

Bielica jest jednym z ostatnich wychowanków Śląska Świętochłowice, którzy zaistnieli w polskim żużlu, oby niebawem pojawili się kolejni, którzy poziomem sportowym co najmniej mu dorównają.