Dziś 30 urodziny obchodzi Michał Knapp! Knapp to obecnie jedyny polski zawodnik uprawiający ice-speedway, nadzieja tegoż pięknego sportu w Polsce.

Zawodnik reprezentował Polskę w finale Indywidualnych Mistrzostw Europy w wyścigach na lodzie, rozegranym w Tomaszowie Mazowieckim w grudniu ubiegłego roku, zajmując 13 miejsce. Uchodzi za zawodnika utalentowanego, mającego predyspozycje do tego sportu. Jego słabszą stroną są starty, gdy poprawi ten ważny element techniczny wówczas jego wyniki ulegną dalszej poprawie.

Ponadto zawodnik jest młody i przed nim być może jeszcze bardzo wiele lat startów w tym sporcie a z każdym rokiem jego poziom sportowy powinien „iść w górę”. Michał Knapp to człowiek dzięki któremu polski ice-speedway wciąż istnieje i chwała mu za to.

Sport ten jak wiadomo jest kosztowny, uprawianie go tym bardziej świadczy więc o determinacji zawodnika, który aktualnie samotnie „pisze” historię tegoż sportu w Polsce.

Oby niebawem znaleźli się kolejni śmiałkowie, wszak sport ten ma nad Wisłą swoje tradycje, sięgające lat sześćdziesiątych poprzedniego wieku a w nieco innej formie (wyścigi na lodzie na oponach bez kolców) nawet…początku lat trzydziestych XX wieku.

Naszemu dzisiejszemu jubilatowi życzymy stu lat!