To już dziś 20 października o godz. 20:30 „naszego” czasu (19:30 na Wyspach) odbędzie się mecz towarzyski Wielka Brytania – Polska. Niektórzy dziennikarze określają to wydarzenie jako rewanż za finał SoN.

My nie doszukujemy się aż tak daleko idących interpretacji tego test-meczu. W kadrze wyspiarzy nie wystąpi poobijany w sobotę 16 października Tai Woffinden. Zastąpi go, były uczestnik SGP – Chris „Bmber” Harris. Ponadto obie ekipy będą składały się z sześciu zawodników.

Tor w Glasgow jest bardzo trudnym obiektem. Jest krótki, ma 319 metrów. Na co dzień startują tutaj zawodnicy klubu Glasgow Tigers w rozgrywkach SGB Championship (drugi poziom rozgrywek ligowych).

Przewidziana jest bezpośrednia transmisja internetowa prowadzona przez Tigers TV. Polski komentarz zapewni Tomasz Lorek. Koszt tej transmisji to 5 funtów (około 25 zł). Specjalnie obniżono cenę dla polskich fanów.

Awizowane składy na test mecz Wielka Brytania – Polska, Glasgow 20.10.2021 godz. 20:30

Wielka Brytania:
1. Chris Harris
2. Tom Brennan
3. Daniel Bewley
4. Adam Ellis
5. Robert Lambert
6. Jordan Palin

Polska :
1. Dominik Kubera
2. Tobiasz Musielak
3. Maciej Janowski
4. Jakub Miśkowiak
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Lampart

Na stronie gospodarzy meczu glasgowtigers.co.ukmożna znleźć wiele ciekawych informacji związanych z tym spotkaniem.

Maciej Janowski w rozmowie z tym portalem powiedział: Tor w Glasgow widziałem tylko na filamch od Rasmusa Jensena, który ścigał się tutaj na początku sezonu. Tor wygląda bardzo ładnie, fajnie się na nim ściga. Myślę, że ten test-mecz jest ważny, aby pokazać nasz zespół na całym świecie. Dobrze będzie porównać się z Wielką Brytanią. Wiem, że przyjedzie wielu polskich fanów i są bardzo podekscytowani. Nigdy nie byłem w Glasgow, ale z przyjemnością pokażę swoje umiejętności jeździeckie i dobry żużel mieszkańcom tego miasta.

Przekazano również najważniejsze informacje kibicom, którzy chcą oglądać ten test-mecz, nie tylko na stadionie.

Bilety na miejsca stojące są jeszcze dostępne. Najlepiej kupić je on-line, ale jeśli nie zostaną wyprzedane część biletów będzie dostępna w kasach stadionu.

Czy jest przewidziany stream (internetowa transmisja)?
Tak! Nie opublikowaliśmy żadnych wiadomości na temat transmisji, ponieważ badaliśmy kilka opcji, ale z przyjemnością potwierdzamy, że mecz będzie transmitowany na żywo przez TigersTV. Komentarz będzie dostępny w języku angielskim i polskim. W angielskim streamie wystąpią Nigel Pearson, Stephen Craigan i Michael Max. Polski stream poprowadzi Tomasz Lorek.

Chcę obejrzeć transmisję, ale nie mogę jej oglądać na żywo. Czy mogę oglądać w późniejszym terminie?
Tak, możesz. Mecz będzie dostępny od około godziny po zakończeniu spotkania i można go oglądać do poniedziałku 25 października do godziny 9:00.

Czy idąc na mecz  potrzebuję paszportu COVID-owego?
Nie, ponieważ na spotkanie w Glasgow wejdzie mniej kibiców, niż wynosi rządowy limit 4000. Nie jest wymagany paszport COVID-owy.

Czy jest dostępny parking?
Tak jest. Mamy wydzielony parking dla niepełnosprawnych, parking za 5 funtów na stadionie i parking za 3 funty w odległości krótkiego spaceru wzdłuż Hawthorn Street.

Czy na stadion mogę wnieść własne jedzenie i picie?
Nie, na stadion nie wolno wnosić własnego jedzenia ani napojów. Mamy 3 punkty gastronomiczne na stadionie, które będą w pełni zaopatrzone i będą w stanie zaspokoić Twoje potrzeby.