Pierwotnie inauguracja SEC 2021 miała zostać odjechana w sobotę, 12 czerwca w Bydgoszczy. Niestety padający obficie deszcz sprawił, że organizatorzy zmuszeni byli przełożyć zawody. Wybór padł na 16 czerwca. Dziś zajmiemy się przede wszystkim sportowymi aspektami wydarzenia.

Zawodnicy o godzinie 13:00 w pięknym słońcu rozpoczęli sesję treningową. Nic nie wskazuje na to, by dziś pogoda ponownie pomieszała szyki organizatorom pierwszej rundy SEC. O naszych typach i faworytach całego cyklu pisaliśmy w artykule Power ranking Speedway Euro Championship.

Tytułu broni Brytyjczyk Robert Lambert, który bardzo chciałby ponownie stanąć na najwyższym stopniu podium. Gospodarze będą liczyć na zawodnika Polonii Bydgoszcz – Wadima Tarasienkę, któremu organizatorzy przyznali dziką kartę. Rosjanin na pewno będzie chciał się pokazać z jak najlepszej strony podczas dzisiejszych zawodów. Niestety kontuzja wyeliminowała z turnieju drugiego ulubieńca bydgoskiej publiczności, Davida Bellego. Zastąpi go Jacob Thorssell.

A obsada zawodów wygląda znakomicie: Patryk Dudek, Nicki Pedersen, Robert Lambert, Leon Madsen i wielu innych, gwarantują ogromne emocje na stadionie Polonii.

Z numerem 16 wystartuje zawodnik Sparty Wrocław Daniel Bewley. Ostatnio prezentuje równą, wysoką formę i zapewne powalczy o jedno z czołowych miejsc w tym pierwszym turnieju SEC. Oprócz Patryka Dudka Polskę reprezentować będą jeszcze Piotr Pawlicki oraz Bartosz Smektała. Miejmy nadzieję, że Zielonogórzanin po wczorajszym upadku w zawodach ligowych w Szwecji będzie zdolny do jazdy w dzisiejszej inauguracji SEC 2021.

Lista startowa 1. Rundy Speedway Euro Championship 2021:
1. Piotr Pawlicki (Polska)
2. Vadim Tarasenko (Rosja)
3. Patrick Hansen (Dania)
4. Patryk Dudek (Polska)
5. Mikkel Michelsen (Dania)
6. Bartosz Smektała (Polska)
7. Leon Madsen (Dania)
8. Nicki Pedersen (Dania)
9. Jacob Thorssell (Szwecja)
10. Robert Lambert (Wielka Brytania)
11. Kai Huckenbeck (Niemcy)
12. Timo Lahti (Finlandia)
13. Vaclav Milik (Czechy)
14. Andzejs Lebedevs (Łotwa)
15. Sergey Logachev (Rosja)
16. Daniel Bewley (Wielka Brytania)
17. Mateusz Tonder (Polska)
18. Wiktor Przyjemski (Polska)