Terminarz PGE Ekstraligi zostanie ogłoszony podczas specjalnego wydania Magazynu PGE Ekstraligi w CANAL+ SPORT 5 / CANAL+ online. Początek relacji dziś – czwartek 14 grudnia o godz. 20:00.
Prezes PGE Ekstraligi Wojciech Stępniewski uchyla rąbka tajemnicy:
Mogę zdradzić, że struktura terminarza będzie taka, aby ósma runda rozgrywek była dla drużyn rewanżem za pierwszą, tego oczekiwały kluby i wychodzimy naprzeciw takiemu układowi terminarza. Przed nami 70 meczów, które wyłonią Drużynowego Mistrza Polski, a jednocześnie ostatni sezon obowiązywania obecnego systemu rozgrywek, w którym do rundy finałowej awans uzyska sześć najlepszych drużyn po części zasadniczej. W drugiej kolejności, ale także w grudniu opublikujemy terminarz Speedway 2. Ekstraligi, do którego tworzenia aktualnie się przygotowujemy. Nie zdradzając jeszcze dat i lokalizacji, mogę powiedzieć, że w 2024 roku odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi, Speedway Ekstraliga Camp oraz podsumowująca sezon Gala PGE Ekstraligi.
Szef redakcji żużlowej Canal+ Sport Maciej Glazik dodał:
Ogłoszenie terminarza to ten moment, w którym odcinamy wydarzenia z sezonu 2023. Swoje życie rozpoczyna już sezon 2024. Zaczynają się analizy potencjału, szans kto i ile punktów może zgarnąć w pierwszych meczach lub kto ma nieco łatwiejszy start sezonu. Sami nie możemy się doczekać poznania terminarza i rozpoczęcia odliczania do nowego sezonu. Następnie pozostanie już tylko czekać na pierwszy warkot motocykli!
Czyli główną zmianą terminarza, której domagały się kluby PGE Ekstraligi będzie ta, iż mecze ósmej kolejki będą rewanżami za spotkania z pierwszej rundy PGE Ekstraligi, a nie tak jak dotychczas – były rewanżami za potyczki z siódmej kolejki spotkań.
Już za parę godzin poznamy szczegółowy rozkład meczów ligowych sezonu 2024 w najlepszej żużlowej lidze świata.

Zdjęcie: Bogielczyk Foto