Dziś, w sobotę, 20 września o godzinie 19:00, na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie rozegrany zostanie rewanżowy mecz o 7. miejsce w PGE Ekstralidze, którego stawką jest możliwość utrzymania się w najlepszej żużlowej lidze świata. Gezet Stal Gorzów podejmie Innpro ROW Rybnik.


Kto spadnie, kto zostanie?

To będzie wieczór pełen ogromnych emocji. Pierwsze spotkanie w Rybniku zakończyło się wygraną Stali 51:39, co stawia gorzowian w roli faworyta przed rewanżem. Jednak w sporcie – a szczególnie w żużlu – wszystko jest możliwe.

Zwycięzca dwumeczu zapewni sobie 7. miejsce i walkę o pozostanie w PGE Ekstralidze w barażach z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Przegrany spadnie do Metalkas 2. Ekstraligi. To oznacza, że jeden z tych zasłużonych klubów żużlowych już w sobotę będzie musiał pogodzić się z degradacją.


Stal bez Fajfera, ale z przewagą

W zespole z Gorzowa wciąż brakuje Oskara Fajfera, który w rewanżu ma być zastępowany poprzez przepis o zastępstwie zawodnika. Reszta formacji to mieszanka doświadczenia i młodości – liderami mają być Martin Vaculík i Anders Thomsen, wspierani przez Andrzeja Lebiediewa. Kibice liczą też na dobrą postawę młodzieżowców – Oskara Palucha i Huberta Jabłońskiego.


ROW z ostatnią szansą

Rybniczanie przyjeżdżają do Gorzowa stojąc praktycznie pod ścianą. Strata 12 punktów to sporo, ale zespół prowadzony przez Piotra Żytę zapowiada walkę do samego końca. Liderami drużyny mają być Nicki Pedersen i Maksym Drabik, a ważną rolę odegrać mogą Gleb Czugunow, Kacper Pludra i Rohan Tungate.

ROW doskonale zdaje sobie sprawę, że każdy bieg to być albo nie być w Ekstralidze.


Awizowane składy

Innpro ROW Rybnik:

  1. Nicki Pedersen
  2. Rohan Tungate
  3. Kacper Pludra
  4. Maksym Drabik
  5. Gleb Czugunow
  6. Paweł Trześniewski
  7. Kacper Tkocz

Gezet Stal Gorzów:
9. Andrzej Lebiediew
10. Mikołaj Krok
11. Oskar Fajfer (ZZ)
12. Martin Vaculik
13. Anders Thomsen
14. Oskar Paluch
15. Hubert Jabłoński


Obsada meczu

  • Sędzia: Rafał Kobak
  • Komisarz toru: Krzysztof Gałańdziuk
  • Przewodniczący jury: Artur Kuśmierz
  • Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Wynik pierwszego meczu: ROW Rybnik – Stal Gorzów 39:51


Transmisja w telewizji

Spotkanie pokaże Eleven Sports 1, początek transmisji o godz. 19:00.


To będzie wieczór prawdy

Mecz w Gorzowie to ostatnia prosta sezonu dla obu ekip. Stal stoi przed szansą, by pozostaw w walce o utrzymanie i uniknąć katastrofy sportowej, natomiast ROW musi rzucić wszystkie siły, by odrobić stratę z pierwszego meczu na domowym torze i pozostać w rywalizacji o zachowanie statusu ekstraligowca. Przypomnijmy, iż w tym sezonie by siódma drużyna PGE Ekstraligi miała zapewniony byt w elicie, musi w dwumecz z Abramczyk Polonią Bydgoszcz okazać się lepszą ekipą (mecze 28 września i rewanż 5 października)

Kto powalczy w barażach o pozostanie w PGE Ekstralidze, a kto spadnie do Metalkas 2. Ekstraligi? Odpowiedź poznamy już dziś wieczorem.