Do turnieju w szwedzkim Gislaved awansowało trzech naszych reprezentantów: bracia Piotr i Przemysław Pawliccy oraz Szymon Woźniak. Już dziś, sobota 19 sierpnia o godz. 16:00 nasza trójka powalczy o udział w przyszłorocznym cyklu Speedway Grand Prix. Bezpośredni awans do SGP 2024 uzyska trzech najlepszych zawodników dzisiejszych zmagań. Warto jednak walczyć o każdą pozycję.

W zawodach ujrzymy min uczestników tegorocznych zmagań w SGP: Jasona Doyle’a czy też Martina Vaculika. Przynależność do światowej czołówki będą chcieli udowodnić; Andrzej Lebiediew, MIchael Jepsen Jensen, czy Jacob Thorssel. Stawka jest silna i wyrównana. W Szwecji o przepustkę do przyszłorocznego SGP miał powalczyć także Jack Holder. Jednak odniesiona przez niego kontuzja nie pozwala mu jeszcze na rywalizację na torze. Jego miejsce zajmie inny uczestnik cyklu SGP 2023 – Robert Lambert.

Polacy mają duże szansę na zajęcia dobrego miejsca. Tor w Gislaved charakterystyką przypomina obiekty w Polsce. Robert Chmiel, startujący na co dzień w Lejonen Gislaved tak określił stadion w Szwecji:

Nie znam zbyt dobrze specyfiki wrocławskiego toru, bo ścigałem się na nim może z dwa razy, ale gdybym miał szukać toru w Polsce, najbardziej zbliżonego do Gislaved, to wizualnie wskazałbym właśnie na Wrocław. Myślę więc, że Piotr (Pawlicki – dop. Red.) się na nim dobrze odnajdzie, ale pozostałym reprezentantom Polski też na pewno nie będzie przeszkadzał.

Lista startowa SGP Challenge, Gislaved 19 sierpnia 2023, godz. 16:00:
1. Frederik Jakobsen (Dania)
2. Jan Kvech (Czechy)
3. Dimitri Berge (Francja)
4. Szymon Woźniak (Polska)
5. Jacob Thorssell (Szwecja)
6. Michael Jepsen Jensen (Dania)
7. Nicolas Covatti (Włochy)
8. Przemysław Pawlicki (Polska)
9. Jack Holder (Australia) Robert Lambert (Wielka Brytania)
10. Michele Paco Castagna (Włochy)
11. Martin Smolinski (Niemcy)
12. Martin Vaculik (Słowacja)
13. Jason Doyle (Australia)
14. Piotr Pawlicki (Polska)
15. Luke Becker (USA)
16. Andrzej Lebiediew (Łotwa)
17. Oliver Berntzon (Szwecja)
18. Philip Hellstroem-Baengs (Szwecja)