Dziś – wtorek 6 czerwca odbędzie się (jeśli pogoda na to pozwoli) ósma runda U24 Ekstraligi. Jako pierwsi na tor wyjadą młodzi zawodnicy w Lesznie.

O godz. 16:30 Duda Development Ciesiółka Auto Group Unia Leszno podejmuje na Smoczyku Orlen Cellfast Wilki Krosno. W Lesznie dojdzie do pojedynku lidera tabeli ze srebrnymi medalistami z ubiegłego sezonu. Goście mają serię pięciu zwycięstw. Są jak dotąd jedyną drużyną, która ma na swoim koncie same wygrane. Gospodarze w ostatniej kolejce minimalnie wygrali w Częstochowie z Włókniarzem. Zapowiada się ciekawy mecz.

O godz. 17:00 w Ostrowie Wlkp. Dojdzie do pojedynku ubiegłorocznych medalistów U24 Ekstraligi. Złoci medaliści z 2022 roku – Arged Malesa podejmuje U24 Beckhoff Spartę Wrocław – trzecią drużynę z ubiegłego sezonu.

Jednak w bieżącym roku Wrocławianie jak dotąd nie wygrali jeszcze żadnego meczu. Najstarsi polscy zawodnicy startujący w barwach klubu ze stolicy Dolnego Śląska nie przekroczyli 19 roku życia. Startując na różnych torach nabierają niezbędnego doświadczenia. Szkoda, iż kolejny raz w składzie Wrocławian jest tylko trzech naszych zawodników. Próżno szukać w zestawieniu Spartan wychowanków tego klubu Jakuba Wiatrowskiego, czy Dawida Rybaka. Uważamy, że lepiej inwestować w wychowanka niż w zawodników zagranicznych, któ®zy nie dają żadnej gwarancji na wygraną.

Ale klub z Wrocławia ma wyrazie inną strategię na młodych zawodników.

Awizowane składy na mecz w Ostrowie:

Arged Malesa Ostrów:
9.Leon Flint
10. Kacper Grzelak
11. Kamil Nowacki
12. Jakub Krawczyk
13. Jannik Soerensen
14. Jakub Poczta
15. Sebastian Szostak

U24 Beckhoff Sparta Wrocław:
1. Mateusz Panicz
2. Rune Thorst
3. Jaroslav Vanicek
4. Connor Bailey
5. Lukas Fienhage
6. Kacper Andrzejewski
7. Mateusz Łopuski

W Lublinie o godz. 17:00 Motor podejmuje Tauron U24 Włókniarza Częstochowa i jest faworytem tego spotkania.

O godz. 17:00 zaplanowano także mecz w Grudziądzu. GKM Grudziądz podejmuje wicelidera tabeli U24 Ekstraligi Eneę Stal Gorzów. Wydaje się, że Gorzowianie powinni to spotkanie wygrać. Jednak goście będą w tej rywalizacji osłabieni brakiem Wiktora Jasińskiego, który po upadku w Lesznie musi jakiś czas pauzować. A trzeba zaznaczyć, iż Jasiński zdobywał sporo punktów dla swojej drużyny.

Zdjęcie: Bogielczyk Foto: