To już dziś 21 marca o godz 20:30 czasu polskiego na National Speedway Stadium w Manchester odbędzie się prestiżowy The 2022 ATPI Peter Craven Memorial. Zawody otworzą sezon żużlowy na Wyspach Brytyjskich. Będzie to już 27 edycja turnieju poświęconego zmarłemu na torze brytyjskiemu zawodnikowi.

W ubiegłym roku Memoriał na torze Belle Vue odbył się 23 października. Wówczas zwyciężył zawodnik gospodarzy i Betard Sparty Wrocław – Dan Bewley. Oprócz jednego z najlepszych Brytyjczyków podium uzupełnił duet Australijczyków Ryan Douglas oraz Max Fricke.

Obecny 27 Memoriał Petera Cravena otwiera sezon żużlowy na Wyspach Brytyjskich.

Organizatorzy zadbali o bardzo silną obsadę tegorocznych zawodów. Wśród nich jest min. dwóch indywidualnych mistrzów świata i pięciu mistrzów drużynowych. W zawodach wystąpi również Polak. W stawce 16 zawodników wystartuje Tobiasz Musielak, dla którego będzie to powrót na angielskie tory. W tym sezonie Musielak podpisał kontrakt z klubem Sheffield Tigers.

Belle Vue Aces potwierdzili, że po rozegraniu dwudziestu biegów odbędzie się wyścig finałowy w sześcioosobowym składzie. Organizatorzy rozlosowali numery startowe uczestników tegorocznych zmagań. W inauguracyjnym tegoroczne ściganie na wyspach biegu wystąpią Tobiasz Musielak, Adam Ellis, Brady Kurtz oraz Matej Žagar. Międzynarodowa obsada biegu już na wstępie zapowiada wielkie emocje.

Lista startowa 27 Memoriału Petera Cravena, poniedziałek 21 marca 2022 godz. 20:30 (czasu polskiego):
1. Tobiasz Musielak
2. Adam Ellis
3. Brady Kurtz
4. Matej Žagar
5. Nicolai Klindt
6. Tai Woffinden
7. Jason Doyle
8. Tom Brennan
9. Robert Lambert
10. Max Fricke
11. Jye Etheridge
12. Norick Blödorn
13. Chris Harris
14. Niels-Kristian Iversen
15. Charles Wright
16. Daniel Bewley

Stadion żużlowy będzie otwarty dla kibiców już od godz 19 (czasu polskiego). W kasach Narodowego Stadionu Żużlowego będzie można nabyć jeszcze bilety – płatność gotówką i kartą płatniczą.

Reprezentanci Wielkiej Brytanii przed zawodami będą rozdawali autografy dla wszystkich chętnych. Organizatorzy nie przewidują transmisji telewizyjnej z tych zawodów.

Zdjęcie: media społecznościowe Belle Vue Manchester