Czas na zapowiedzi meczu poniedziałkowego:

I Liga

Ostrovia Ostrów – Start Gniezno

Awizowane składy:

Aforti Start Gniezno:
1. Mirosław Jabłoński
2. Frederik Jakobsen (U24)
3. Timo Lahti
4. Peter Kildemand
5. Oskar Fajfer
6. Marcel Studziński

Arged Malesa Ostrów Wlkp.:
9. Nicolai Klindt
10. Tomasz Gapiński
11. Patrick Hansen (u-24)
12. Grzegorz Walasek
13. Oliver Berntzon
14. Jakub Krawczyk
15. Sebastian Szostak

Zaczynamy od gości Start Gniezno, gościnnie wczoraj trenujący na Stadionie Olimpijskim zadebiutują w tym sezonie, ich mecz został przeniesiony. Juniorzy raczej nie będą mocną stroną zespołu. Z zawodnikiem u-24 trafili świetnie i jest to ich zdecydowany atut – Fredrik Jakobsen pokazał że umie się ścigać na wysokim poziomie. Mocna wydaję się też para obcokrajowców  Peter Kildemand dwukrotny zwycięzca turniejów GP i doświadczony Fin Timo Lahti. Jeśli chodzi o zawodników krajowych Oskar Fajfer rok temu miał średnią ponad 2 pkt na bieg. Niewiadomą jest forma Mirosława Jabłońskiego.

Gospodarze również pauzowali w 1 kolejce. Podobnie jak u gości juniorzy nie należą do najmocniejszej strony w zespole. Jeśli chodzi o u-24 Hansen w 2 lidze w Rzeszowie radził sobie świetnie, pytanie czy w wyższej klasie rozgrywkowej będzie podobnie. Para obcokrajowców jedna z mocniejszych, o ile nie najmocniejsza w lidze –doświadczony Nicolai Klindt oraz stały uczestnik GP, awans wywalczył w challengu Oliver Bernzton, który do Ostrowa trafił właśnie z drużyny gości. Grzegorz Walasek lata świetności ma za sobą, natomiast Tomasz Gapiński miał bardzo solidny zeszły sezon.

Mecz w miarę wyrównanych drużyn. Jeśli chodzi o pozycje juniorską obie ekipy raczej słabo ale z wskazaniem na gospodarzy. U-24 mamy dwóch Duńczyków tutaj jednak zdecydowana przewaga u gości. Krajowi seniorzy tutaj punkt dla gospodarzy. Obcokrajowcy punkt dla gości.

A teraz pora na typowanie : 50-40 dla gospodarzy-liderzy Berntzon oraz  Kildemand.