W dniu dzisiejszym przypada 42 rocznica urodzin Grzegorza Knapp (ur.18.03.1979 r. w Wąbrzeźnie , zm. 22.06.2014 w Heusden-Zolder).

Knapp był wychowankiem grudziądzkiego GKMu. W swojej karierze reprezentował jeszcze kilka innych klubów. Najlepsze wyniki osiągnął w wieku młodzieżowca. Zajął między innymi czwarte miejsce w finale Srebrnego Kasku w roku 2000 na torze w Toruniu.
Zawodnik obok klasycznego żużla uprawiał także ice-speedway i to właśnie w tej odmianie speedwaya osiągnął największe sukcesy, reprezentując nawet nasz kraj w cyklu Grand Prix.

Ponadto dzięki jego skutecznej jeździe reprezentacja Polski zajęła bardzo wysokie czwarte miejsce w finale Drużynowych Mistrzostw Świata na lodzie w 2013 roku, rozegranym na sanockim torze. Był to jak dotychczas jedyny start naszej reprezentacji w historii w DMŚ.

Knapp miał duży talent do ice-speedwaya. Jego karierę przerwał tragiczny wypadek na belgijskim torze, podczas zawodów klasycznego żużla. Śmierć zawodnika była olbrzymim ciosem dla polskiego ice-speedwaya, po którym dyscyplina ta w naszym kraju wciąż próbuje rozwinąć poranione skrzydła.

Cześć Jego pamięci!