Dziś, we wtorek 25 kwietnia odbędzie się druga runda w ramach rozgrywek U-24 Ekstraligi. Na ten dzień zaplanowano następujące spotkania. Początek wszystkich o godz. 17:00:
ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – GKM Grudziądz                
ENEA STAL Gorzów – WŁÓKNIARZ Częstochowa               
U24 BECKHOFF SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin            
KS Toruń – DUDA DEVELOPMENT CIESIOŁKA AUTO GROUP UNIA Leszno

Do tej pory jedynie cztery drużyny miały okazję rozegrać swoje mecze w tych rozgrywkach. W pierwszej rundzie ekipa z Leszna wysoko pokonała u siebie zespół z Wrocławia, a Częstochowianie ulegli na własnym torze Wilkom z Krosna.

Tak więc dla pięciu drużyn będzie to inauguracja ligi U-24.

Do Wrocławia przyjeżdża ekipa Motoru Lublin. Na Stadionie Olimpijskim zobaczymy dziś min. Frasera Bowesa, Anti Vuolasa, czy też zawodników krajowych Jana Rachubika i Bartosza Bańbora.

W drużynie wrocławskiej zastosowano jedną zmianę. Nie ujrzymy Nathana Ablitta, który w Lesznie nic szczególnego nie pokazał. W ekipie gospodarzy zadebiutuje Luke Killeen.

Zapewne z numerem 16 wystąpi Dawid Rybak, bądź Jakub Wiatrowski.

Dziwi natomiast fakt, iż w social mediach WTS-u Wrocław nie ma słowa wzmianki o tym meczu. Wśród zgłoszonych 14 młodych żużlowców na to spotkanie jest tylko czterech polskich zawodników. (oczywiście wszystko jest zgodne z przepisami). Czy o to chodziło organizatorom rozgrywek U-24 Ekstraligi?

Miejmy nadzieję, iż kibice będą mogli śledzić dzisiejsze zawody na „Olimpijskim”. Dziś we Wrocławiu – mimo sporego zachmurzenia – nie zanosi się na deszcz. Tak więc pogoda nie powinna stanąć na przeszkodzie w rozegraniu tego spotkania.

Składy na mecz we Wrocławiu:

U24 Beckhoff Sparta Wrocław
9. Luke Killeen
10. Connor Bailey
11. Marius Nielsen
12. Jaroslav Vanicek
13. Lukas Fienhage
14. Kacper Andrzejewski
15. Mateusz Panicz

 Motor Lublin
1. Fraser Bowes
2. Jonatan Grahn
3. Noel Wahlqvist
4. Sebastian Koessler
5. Antti Vuolas
6. Jan Rachubik
7. Bartosz Bańbor