W dniu dzisiejszym swoje 56 urodziny obchodzi Eugeniusz Skupień.
Skupień był czołowym żużlowcem ROWu w drugiej połowie lat osiemdziesiątych oraz na początku lat dziewięćdziesiątych.

Do legendy przeszła jego sensacyjna wygrana z wielkim Hansen Nielsenem dnia 1.04.1990 roku na torze w Lublinie. Był to pierwszy występ Duńczyka w lidze polskiej. Żużlowiec ROWu dał tego dnia radę pokonać Nielsena.

Zawodnik czterokrotnie startował w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski (w latach 1987,1989,1990 oraz 1991). Skupień w swoim dorobku posiada aż 5 medali Drużynowych Mistrzostw Polski w tym jeden złoty, który zdobył w 1996 roku w barwach Włókniarza Częstochowa, prowadzonego wówczas przez Marka Cieślaka.

Najwyższą średnią biegopunktową w polskiej Ekstraklasie (wówczas nosiła nazwę – 1 Liga) uzyskał w roku 1990 i było to 2,34 punktu na bieg co jest znakomitym wynikiem, nieosiągalnym dla zdecydowanej większości obecnych jak i jemu współczesnych żużlowców.

To właśnie przełom lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych można śmiało nazwać najlepszymi latami jego kariery. Po sezonie 1992 opuścił ROW, reprezentował kilka innych klubów (wracając na pewien czas do macierzystego klubu). Nie osiągnął jednak już takich sukcesów jak wcześniej.

Wychowankowi rybnickiego ROWu życzymy w dniu jego urodzin wszystkiego dobrego!

Lublin 1991 r. Bieg VI. Od lewej H Nielsen, E. Skupień, T. Pawelec