W dniu dzisiejszym 44 urodziny obchodzi Stanisław Burza (ur.26.09.1977 r. w Tuchowie). Burza jest wychowankiem Unii Tarnów i to w tym klubie spędził pierwszych 11 lat swej kariery żużlowej. Egzamin licencyjny zdał w roku 1997.

Sport żużlowy zaczął trenować dopiero w wieku 18 lat, co nie przeszkodziło mu osiągać solidnych wyników. W swojej karierze reprezentował jeszcze kilka polskich klubów lecz najdłużej jeździł w swojej macierzystej Unii Tarnów z którą w sezonach 2004 oraz 2005 zdobył Drużynowe Mistrzostwo Polski!

Startował także w ligach – brytyjskiej, szwedzkiej oraz czeskiej. W sezonie 2007 z Coventry Bees zdobył Drużynowe Mistrzostwo Wielkiej Brytanii a wcześniej w sezonie 2004 z ZP Pardubice – Drużynowe Mistrzostwo Czech.

Aktualnie Stanisław Burza jest reprezentantem naszego kraju w long tracku. Udało mu się już osiągnąć aż 3 duże sukcesy – w sezonie poprzednim oraz obecnym zajął 3 miejsce w rundzie Mistrzostw Świata na torze w Rzeszowie. Ponadto na torze w Pradze wywalczył w zawodach Challenge IMŚ awans do cyklu finałów IMŚ 2022 na długim torze!

Burza jest aktualnie zdecydowanym liderem polskiego long tracku a starty w cyklu IMŚ jako stałego uczestnika to już wielki sukces nieosiągalny dla zdecydowanej większości zawodników jeżdżących na długim torze.

Naszemu dzisiejszemu jubilatowi życzymy Stu Lat!