W sobotę 14 sierpnia w szwedzkiej Malilli odbędzie się siódma runda tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix. Obecnie prawie wszyscy uczestnicy SGP 2021 startują w lidze szwedzkiej.

W lipcu na stadionie Dackarny odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szwecji. Oprócz tytułu IMS, stawka dla startujących w tych mistrzostwach żużlowców była wysoka. Tamtejsza federacja oznajmiła, iż najlepszy zawodnik (poza stałymi uczestnikami SGP) otrzyma dziką kartę na zawody, które zostaną rozegrane 14 sierpnia.

Tytuł zdobył Fredrik Lindgren. Drugie miejsce zajął Pontus Aspgren i jego rodzima federacja motocyklowa potwierdziła przyznanie Aspgrenowi dzikiej karty na siódmą rundę SGP w Malilli.

Pontus Aspgren prezentuje bardzo wysoka formę. W rozegranym we wtorek 10 sierpnia meczu szwedzkiej Bauhaus Ligan pomiędzy Smederną Eskilstuna a Dackarną Malilla zdobył 11 pkt + 2 bonusy. Mecz wygrali gospodarze 46-44, a Aspgren w ostatnim biegu wspólnie z Grigorijem Łagutą pokonał 5-1 parę gości Jason Doyle-Tai Woffinden.

30 latek ze Szwecji w Polsce startuje w eWinner 1 lidze i reprezentuje barwy ROW-u Rybnik.

Rezerwowymi podczas siódmej rundy tegorocznej SGP w Målilli będą Kim Nilsson z Rospiggarny Hallstavik oraz Joel Andersson startujący w lidze szwedzkiej w Indianernie Kumla. Kim Nilson w lipcowych mistrzostwach Szwecji był czwarty. W finale przyjechał za plecami Lindgrena, Aspgrena i Berntzona. Andersson w iMS w Malilli zajął szóste miejsce.