Na torze we Wrocławiu, odbył się drugi mecz finałowy rozgrywek PGE Ekstraligii, na którym to, Betard Sparata Wrocław podejmowała drużynę Platinum Motor Lublin. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem przyjezdnych 35:55, co oznaczało, że w dwumeczu było 106:74 dla Motoru i to, właśnie ekipa z Lubelszczyzny, mogła się cieszyć z Mistrzostwa. Tak ten pojedynek skomentowali przedstawiciele obu drużyn:

Dariusz Śledź (trener Betard Sparty Wrocław):

Nie da się ukryć, że to srebro jest dla nas porażką, aczkolwiek, w zaistniałych okolicznościach, no to cieszymy się, że byliśmy w finale i podjęliśmy walkę. Jednak, zacząć chyba trzeba od gratulacji dla drużyny Motoru Lublin. Byli od nas lepsi w dwumeczu i zostali Mistrzami Polski.


Dominik Kubera (zawodnik Platinum Motor Lublin):

Jestem mega zadowolony i dumny z kolejnego złotego medalu. Uważam, że pojechaliśmy świetnie całą fazę play-off, zjednoczyliśmy się, wyciągaliśmy wnioski, byliśmy szybcy na torze. W tych zawodach bardzo dobrze czułem się na torze, przede wszystkim szybko, super mi się startowało. Finał jest jednak finałem, są wtedy dużo większe nerwy i przygotowanie do tego było bardzo ważne.

Zdjęcie: Bogielczyk Foto