27 kwietnia na czterech torach w Rybniku, Rawiczu, Bydgoszczy i Opolu odbyły się ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu.

W bieżącym sezonie sito eliminacyjne jest bardzo gęste. Z każdego turnieju do IMP Challenge awans uzyskało tylko po czterech najlepszych zawodników, plus dwóch rezerwowych.

16 zawodników powalczy o awans do finałów Canal+ Online Indywidualnych Mistrzów Polski. W tym roku, tak jak w poprzednim, odbędą się trzy finały. W nich czekają już uczestnicy Speedway Grand Prix (broniący tytułu IMP Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski, Patryk Dudek), pozostali medaliści cyklu Canal+ Online IMP z poprzedniego sezonu (Dominik Kubera, Janusz Kołodziej) oraz Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z poprzedniego sezonu (Mateusz Świdnicki). Ponadto GKSŻ ma prawo do przyznania dwóch dzikich kart (jednej stałej i jednej osobno na każdy z finałów). Zawody w Grudziądzu wyłonią więc ośmiu zawodników, którzy awansują do finałowego cyklu oraz rezerwowych.

W IMP Challenge wystąpi dwóch zawodników Betard Sparty Wrocław. Bardziej doświadczony Piotr Pawlicki o finał powalczy startując z numerem trzecim. Natomiast zdobywca Srebrnego Kasku Bartłomiej Kowalski otrzymał numer 16. Czy, któryś ze Spartan dołączy do Magica i będzie rywalizował w cyklu turniejów o tytuł indywidualnego mistrza Polski?

Najwięcej swoich zawodników – trzech – w iMP Challenge ma but.pl Stal Gorzów Wlkp. Po dwóch żużlowców wystąpi z drużyn Betard Sparty Wrocław, Platinum Motoru Lublin, oraz Tauron Włókniarza Częstochowa. Spoza PGE Ekstraligi żużlowej wystąpi aż pięciu żużlowców: Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz), Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów), Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra), Hubert Łęgowik (Start Gniezno) oraz Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań).

Lista startowa Canal+ Online IMP Challenge 2023 – 11 maja br. godz. 19:00 Grudziądz:
1. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
2. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów)
3. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław)
4. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów)
5. Wiktor Lampart (fot Nature Sollutions Apator Toruń)
6. Oskar Fajfer (ebut.pl Stal Gorzów)
7. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra)
8. Hubert Łęgowik (Start Gniezno)
9. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)
10. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin)
11. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
12. Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań)
13. Wiktor Jasiński (ebut.pl Stal Gorzów)
14. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa)
15. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa)
16. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)
17. Tomasz Gapiński (Orzeł Łódź)
18. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)

Bilety na to wydarzenie będą dostępne wyłącznie w kasach stadionu przy ulicy Hallera 4. Ceny przedstawiają się następująco: 30 zł (Trybuna Główna), 15 zł (Normalny), 10 zł (ulgowy). Uprawnione osoby do wejściówek ulgowych to: dzieci i młodzież ucząca się w trybie dziennym, studenci w wieku do 24 lat za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, emeryci i renciści powyżej 65 lat za okazaniem ważnej legitymacji oraz kobiety powyżej 60 lat. Dzieci do lat 7 – wstęp na stadion bezpłatny (miejscówka wraz z rodzicem).

Za speedwayevents.pl