We środę 28 kwietnia br. polski rząd złagodził niektóre obostrzenia związane z koronawirusem. Min. od 15 maja na obiektach sportowych kibice będą mogli zapełni widownie w 25% ogólnej liczby miejsc. Nie trzeba było czekać na decyzję władz PGE Ekstraligi.

Jeszcze 28.04.br Ekstraliga Żużlowa, wydała komunikat w sprawie terminów piątkowych meczów szóstej kolejki o DMP na żużlu (które miały być rozegrane 14 maja br.). Jest to niewątpliwie bardzo dobre posunięcie zarządzających rozgrywkami żużlowymi w Polsce.

W oświadczeniu możemy przeczytać, iż na podstawie art. 731 Regulaminu DMP, postanowiła wprowadzić zmiany w terminarzu rozgrywek PGE Ekstraligi w rundzie 6. zaplanowanej na 14 maja (piątek). Mecze odbędą się w innym terminie.

Nową datą spotkań w Lesznie i Grudziądzu to 15 maja (sobota). Transmisje w ELEVEN SPORTS.
godz. 16:00 FOGO UNIA Leszno – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra
godz. 21:00 ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz – MOTOR Lublin

Bez zmian pozostają dwa spotkania zaplanowane na 16 maja (niedziela). Transmisje w nSport+.
godz.16:30 EWINNER APATOR Toruń – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa
godz. 19:15 BETARD SPARTA Wrocław – MOJE BERMUDY STAL Gorzów

Art. 731 Regulaminu Drużynowych Mistrzostw Polski brzmi: Podmiot zarządzający może przełożyć wszystkie mecze rundy lub rund rozgrywek, a także odwołać poszczególne lub wszystkie mecze danej rundy lub zmienić terminarz ligi. Podmiot zarządzający wyznacza wówczas bez ograniczeń nowe terminy przełożonych / odwołanych rund lub poszczególnych meczów tych rund.

Tak więc, już od szóstej kolejki spragnieni oglądania imprez żużlowych kibice będą mogli w 25% zapełnić stadiony. Na pewnie nie będzie z tym żadnego kłopotu.

grafika ze strony speedwayekstraliga.pl