W ubiegłym roku podczas wakacji na Moto Arenie w Toruniu został zorganizowany Speedway Ekstraliga Camp dla najbardziej uzdolnionych młodych zawodników z całego świata. W marcu, podobna impreza, ale na mniejszą skalę zostanie przeprowadzona w duńskim Vojens.

W marcu Speedway Klub Vojens, organizuje transgraniczny obóz treningowy z przyszłymi gwiazdami tego sportu z Danii i Niemiec. Młodzi zawodnicy uczestniczący w campie będą mieli możliwość trenowania na legendarnym torze w miejscu na którym regularnie odbywają się zawody z cyklu FIM Speedway Grand Prix.

Na pięć dni treningów zaproszono 40 zawodników. Kulminacyjnym dniem dla młodych żużlowców będą zawody żużlowe na zakończenie pobytu w Vojens w niedzielę 19 marca.

W wydarzeniu będą mogli wziąć młodzi zawodnicy trenujący w klasach 85 cm3, 250 cm3 i 500 cm3. Organizatorzy zapewniają, że miejsca zostaną równo podzielone między duńskich i niemieckich jeźdźców. Wszyscy liczą, że na campie pojawią się  trzy-cztery zawodniczek z Niemiec.

Duńsko-niemiecki projekt rozpoczął się w 2022 r., gdy żużel wyszedł z pandemii Covid-19, która w 2020 r. prawie całkowicie zatrzymała zawody żużlowe w obu krajach i spowodowała poważne trudności w organizacji imprez w 2021 r.

Dyrektor Speedway Klubu Vojens, Jacob Olsen powiedział:

Podczas pięciu dni organizatorzy oferują młodym zawodnikom trening fizyczny, psychologię sportu i zdrowe wskazówki żywieniowe.
Jednocześnie zapewnimy młodym jeźdźcom miejsce do zabawy i spotkań towarzyskich, zanim w niedzielę pojadą na prawdziwej rywalizacji na narodowej arenie żużlowej w Danii.