Do inauguracji rozgrywek o speedrowerowe Drużynowe Mistrzostwo Polski zostało już tylko dwa tygodnie. Niektóre drużyny CS Superligi – jak np. TSŻ Toruń za pomocą swoich mediów społecznościowych przekazują informacje dotyczące prac na torze, którego nawierzchnia przygotowywana jest do nowego sezonu.

Sąsiad zza miedzy – drużyna Drwęcy Kaszczorek właśnie zakończyła prace budowlane przy swoim torze. Nic nie stoi na przeszkodzie by zacząć się ścigać na tym obiekcie. Owal przy ulicy Skierki w związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem jest jednak zamknięty.

W czasie zimowego okienka trasferowego bardzo skąpe informacje docierały z obozu czwartej ekipy sezonu 2020 – Szawera Leszno. Niektórzy zawodnicy z najbardziej utytułowanej speedrowerowej drużyny mają już za sobą pierwsze próbne jazdy na torze po zimowej przerwie. Dotychczas na treningach pojawili się Mateusz Ludwiczak, Mikołaj Michalski, Jakub Ignyś Ksawery Kielaszewski, Bartosz Wojtal, Piotr Kupczyk i Rafał Potoczny. Zabrakło Huberta Kielaszewskiego, który leczy kontuzję obojczyka.
Patryk Kriger postanowił zawiesić swoją karierę sportową. Wobec małej aktywności na rynku transferowym jest to na pewno poważne osłabienie drużyny Szawera.

Mimo niezbyt ciekawej sytuacji kadrowej drużyny z Leszna, jak przekazał Mikołaj Michalski celem drużyny z Wielkopolski jest udział w play-off, czyli spokojne utrzymanie w dywizji A CS Superligi.

Jak twierdzi większość znawców cycle-speedwaya głównym kandydatem do złota w tegorocznych rozgrywkach o speedrowerowe drużynowe mistrzostwo Polski jest – jego obrońca drużyna Śląska Świętochłowice. Mistrzowie Polski mają dobrze zbilansowany skład z wyróżniającymi się seniorami – Kamilem Bielicą, czy Dawidem Basem, silną formacją młodzieżowo-juniorską z Patrykiem Bielaczkiem i Igorem Orłowskim na czele. Żeby wymienić tylko kilku podstawowych zawodników.

30 marca drużyna MS Śląsk Świętochłowice po raz pierwszy w tym sezonie wyjechała na swój domowy tor. W treningu uczestniczyli: Dawid Pacek, Jakub Jajeśniak, Igor Orłowski, Kamil Bielaczek, Patryk Bielaczek, Kamil Bielica i Marcin Erbisz. Zabrakło takich zawodników jak: Dawid Bas, Szymon Kowalczyk, czy Marcin Kołata. W przypadku ostatniej dwójki trzeba zaznaczyć, że obaj panowie nie mieszkają na co dzień w Świętochłowicach. Dawid Pacek i Kamil Bielaczek wykorzystali okazję i pojawili się w piątek 2 kwietnia w sparingowym turnieju parowym we Wrocławiu.

Drużyna Omegi Ostrów jeszcze w marcu wyjechała na tor i zdążyła nawet odjechać sparing z łączoną ekipą Szarży Wrocław. Nowej ekipie z Ostrowa pozwolono na korzysta ie z toru w poniedziałki, środy i piątki. Na torze w Ostrowie trenowała w zasadzie cała tegoroczna kadra Omegi z Michałem Małeckim, Mariuszem Małeckim, Krzysztofem Jerysiem, Piotrem Kasperczakiem, czy Jakubem Stachowskim na czele. Jednak – podobnie jak w Kaszczorku w związku z nieobostrzaniami koronawirusowymi Omega zawiesiła swoje treningi.

Bardzo skąpe informacje napływają z drużyny brązowych medalistów mistrzostw Polski Lwów Avii Częstochowa. Do sezonu zawodnicy przygotowywali się w salach sportowych. Nie doszedł do skutku planowany na 20.03.br sparing z Victorią Poczesna. Tor w Bargłach jest już gotowy do sezonu i zawodnicy Victorii już tylko czekają na poluzowanie obostrzeń by wyjechać na swój domowy tor.

Również w Żołędowie czekają na możliwość wyjazdu na tor.

Jak się okazało wykonawca naprawy gwarancyjnej toru przy K1 zakończył swoje prace i ekipa rateli już wróciła na swój domowy obiekt. Oprócz regularnych treningów, przed startem ligi zaplanowano jeszcze kilka sparingów. W piątek 9 kwietnia późnym wieczorem do Wrocławia zawita Harpagan Zielona Góra, która zmierzy się z Filu-Bud Szarżą II Wrocław. Dwa dni później, czyli 11 kwietnia będziemy świadkami dwóch spotkań sparingowych. Najpierw o godz. 12.00 druga ekipa rateli zmierzy się z Omegą Ostrów Wielkopolski.
Dwie godziny później o 14.00 czeka nas bardzo interesujący mecz. Hydro-Bud Szarża Wrocław podejmie na swoim torze wicemistrzów Polski – drużynę Aseko Orła Gniezno.

Jeśli ekipa z Gniezna w sobotę 10 kwietnia nie pojedzie na sparing z Drwęcą do Kaszczorka to Szarża I zjawi się tego dnia w pierwszej stolicy Polski.

Rozgrywki o speedrowerowe Drużynowe Mistrzostwo Polski rozpoczną się od drugiej kolejki. Przedstawiamy wykaz meczów, które zostaną rozegrane w niedzielę 18 kwietnia br na inaugurację speedrowerowego sezonu w Polsce.


II runda CS Superligi
Grupa A:
Aseko Orzeł Gniezno – Szawer Leszno
Śląsk Świętochłowice – Hydro-Bud Szarża Wrocław
Lwy Avia Częstochowa – TSŻ Schoenberger Toruń
***
Grupa B:
Omega Ostrów – Filu-Bud Szarża II Wrocław II
Victoria Poczesna – Drwęca Kaszczorek
pauzuje Mustang Żołędowo

Zdjęcie: Dorota Wiśniewska Amatorska Fotografia Sportowa