Drużynowe Mistrzostwa Świata w long tracku (rozgrywane od kilku lat pod nazwą Long Track of Natios) rozgrywane są od 2007 roku. Ich historia nie jest więc jeszcze zbyt długa.

Są to bardzo potrzebne dla tej odmiany speedwaya zawody, które są jej promocją a także możliwością kibicowania swojej reprezentacji. W dotychczasowej historii rywalizacji zdecydowanie najwięcej razy zwyciężyli Niemcy (aż 8 razy), po 2 razy wygrali Holendrzy i Francuzi a raz reprezentanci Wielkiej Brytanii.

W zawodach finałowych dotychczas uczestniczyło 6 reprezentacji, składających się z 3 zawodników oraz 1 zawodnika rezerwowego. Od roku obecnego zmianie ulegnie formuła zawodów – w finale (eliminacji nie przeprowadza się) wystąpi aż 9 krajów. Zespoły składać się będą natomiast z 2 żużlowców oraz 1 rezerwowego.

Dla polskiego long tracku będą to przełomowe zawody, gdyż po raz pierwszy wystąpi w nich nasza reprezentacja! Nie wiadomo na razie kto w niej wystąpi, być może będą to Stanisław Burza oraz Marcin Sekula (plus ktoś trzeci) lecz trudno stwierdzić czy tak będzie.

Trzymajmy kciuki bardzo mocno za naszą reprezentację, by powalczyła na początek choćby o 6-7 miejsce i oby te zawody były początkiem pochodu polskiego long tracku w kierunku wielkich sukcesów!

Klasyfikacja medalowa:

Lp.PaństwoZłotoSrebroBrązRazem
1. Niemcy82212
2. Holandia2428
3. Francja2349
4. Wielka Brytania1337
5. Czechy112
6. Finlandia11