Rybnik to znany ośrodek żużlowy. Oprócz „czarnego sportu” miasto to posiada także tradycje speedrowerowe, sięgające końca XX wieku.

W przeszłości w Rybniku funkcjonowała nawet liga miejska, w której startowała cała masa zawodników. W ostatnim czasie o Rybnickim speedrowerze nie było zbyt głośno, lecz na szczęście się to zmienia.

Na obiekcie została wymieniona nawierzchnia a na rok przyszły planowany jest start drużyny w rozgrywkach 1 ligi speedrowera, które są zapleczem CS Superligi!

Speedrower w tym mieście po latach stagnacji nabiera coraz to większego rozmachu. Oby środowisku rybnickiego speedrowera udało się stworzyć z czasem ponownie silny klub. Zespół z Rybnika nie zdobył wprawdzie nigdy medalu DMP (najwyższe 4 miejsce w lidze ogólnopolskiej zdobył w sezonie 2000), jednakże wiele sezonów startował wśród najlepszych a ponadto jego zawodnicy zdobywali medale w rozgrywkach indywidualnych.

Najważniejsze iż drużyna wystartuje na zapleczu CS Superligi, co zapewne sprawi radość kibicom speedrowera w tym mieście i da okazję kibicowania swojemu klubowi.