Krystalizuje się kalendarz imprez żużlowych w sezonie 2021.

Międzynarodowa Federacja Motocyklowa opublikowała terminarz zmagań tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Najlepszego młodzieżowca na świecie ponownie wyłoni trzyrundowy cykl FIM Speedway U21 World Championship.

Finałowe zmagania FIM Speedway U21 World Championship poprzedzą rundy kwalifikacyjne, które zostaną rozegrane 12 czerwca w Rydze, Manchesterze oraz w Guestrow. Pierwsza runda odbędzie się 4 września w niemieckim Stralsund. Następnie juniorzy przeniosą się do Krosna (25 września). Cały cykl IMŚJ zakończy się 1 października w Pardubicach.

W ostatnim czasie ośrodek w Krośnie jest bardzo aktywny. Zwieńczeniem pracy podkarpackich działaczy jest organizacja drugiego turnieju finałowego o indywidualne mistrzostwo świata juniorów 25 września br.

W 2020 r, ze względu na koronawirusa i związane z nim restrykcje w walce o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów odbył się tylko jeden turniej w Pardubicach. Do finału poszczególnie federacje krajowe wyznaczały po jednym żużlowcu, który miał wystartować w Pardubicach. W ubiegłym sezonie indywidualnym mistrzem świata juniorów został Australijczyk Jaimon Lidsey.

Armando Castagna, Dyrektor Wyścigów Torowych FIM po opublikowania kalendarza IMŚJ stwierdził: Jestem bardzo szczęśliwy, że znów odbędą się wszystkie trzy rundy IMŚJ. Rok 2020 był trudny dla wszystkich, zarówno pod względem zawodowym, prywatnym i sportowym. FIM, One Sport i wszyscy organizatorzy są zdeterminowani, aby mistrzostwa w 2021 roku odbyły się w najbardziej profesjonalny sposób z możliwych.

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów 2021 – terminarz:
12.06 – Rundy kwalifikacyjne w Rydze, Manchesterze i Ludwigslust
04.09 – 1. Finał (Stralsund)
25.09 – 2. Finał (Krosno)
01.10 – 3. Finał (Pardubice)