Po sobotnim turnieju indywidualnym w niedzielę 20 marca na torze Heckmondwike w Bradford odbyły się zawody Northern Four. W turnieju startuje sześć drużyn, a impreza odbywa się według reguł właściwych dla czwórmeczu.

Były to pierwsze zawody w ramach tych rozgrywek w tym sezonie na Wyspach Brytyjskich. W Bradford walczyły drużyny Heckmondwike (gospodarz turnieju) Sheffield, Astley i Tyldesley, Hull, Bury oraz Stockport.

Zawody były niezwykle zacięte i dostarczyły licznie zgromadzonym widzom sporo sportowych emocji. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż drużyna Sheffield Stars min. z trzema zawodnikami Szarży w składzie (Damianem Natońskim, Edem Mortonem i Dariuszem Pilasem) wystartowała w lidze Northern Four po raz pierwszy od dziesięciu lat. W składzie drużyny z Sheffield znalazła się też kobieta Laura Watson, a skład uzupełnił Kielan Burton.

Z zawodników Aquapark Szarży Wrocław najlepiej zaprezentował się Ed Morton, który zgromadził 15 punktów, odnosząc trzy zwycięstwa biegowe. Po jednym wygranym wyścigu na swoim koncie mieli Damian Natoński i Dariusz Pilas. Damian dorzucił 9 a Dariusz 11 punktów do dorobku drużyny. Trzy punkty zdobyła Laura Watson, a Kielan Burton zaliczył sześciopunktową zdobycz.

Damian Natoński podczas biegu

Podczas niedzielnych zawodów trzy drużyny do ostatniego biegu walczyły o zwycięstwo w tym turnieju. Jak przekazał nam Dariusz Pilas, który uczestniczył w ostatnim wyścigu, kierownictwo Sheffield Stars źle przeliczyło punkty. Zawodnik Szarży otrzymał informację, iż żeby Stars wygrali zawody on musi przyjechać pierwszy. Jak się później okazało Jakby Dariusz Pilas dojechał do mety na drugim miejscu to Sheffield wygrałoby całe zawody.

Dariusz przez trzy i pół okrążenia jechał za plecami Steva Harrisa z Astley i Tyldesley. Na ostatnim łuku zdecydował się na atak dzidą. Doświadczony Harris wystawił nogę i Dariusz Pilas zaliczył upadek (ale dobiegł do mety), co w ostatecznym rozrachunku kosztowało Sheffield utratą zwycięstwa.

Kolejność drużyn w zawodach pierwszej rundy Northern Four w Heckmondwike:

  1. Stockport 46 pkt
  2. Astley i Tyldesley 45 pkt
  3. Sheffield 44 pkt
  4. Bury 38 pkt
  5. Hull 34 pkt
  6. Heckmondwike 28 pkt

Ostatni bieg zawodów w Heckmondwike (film z mediów społecznościowych):

Zdjęcia: media społecznościowe Heckmondwike