To co niedawno było tylko spekulacjami, teraz znalazło potwierdzenie w rzeczywistości. Sztab szkoleniowy wrocławskiej Betard Sparty zostaje wzmocniony znanym i cenionym w świecie żużlowym nazwiskiem. Tylko dwa sezony w drużynie ze Stadionu Olimpijskiego nie było Drabika w składzie.

Tym razem do drużyny powraca Sławomir Drabik, który w przeszłości w latach 2003 – 2004 przeżywał drugą młodość reprezentując Spartę Wrocław. Slammer bardzo dobrze radził sobie w rozgrywkach o drużynowe mistrzostwo Polski. W 2004 roku stanął przed szansą powrotu do rywalizacji ze światową elitą. Niestety podczas jednej z eliminacji do SGP 2005, w czeskich Slanach nabawił się kontuzji kręgosłupa. Uraz wykluczył go z dalszego uczestnictwa w kwalifikacjach do elitarnego cyklu, ale też i w rywalizacji w finale drużynowych mistrzostw Polski. Wówczas w ostatnim meczu w Tarnowie za Drabika stosowano zz, a dodatkowo – w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach – do Tarnowa nie dotarł Greg Hancock. Wrocławianie jadąc w pięciu przegrali ten mecz tylko 40 – 49 i tym samym zdobyli tytuł wicemistrzowski DMP.

Później Drabik senior w latach 2015 – 2018 współpracował ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny, będąc jednocześnie członkiem teamu Maksyma Drabika.

Sławomir Drabik do niedawna był odpowiedzialny za szkolenie młodzieży w swojej rodzinnej Częstochowie. Ale przyjście do drużyny Maksa Drabika sprawiło, że Slammer zakończył współpracę z Włókniarzem. 56-letni Drabik nie przebywał zbyt długo bez zatrudnienia. Bardzo szybko dogadał się z wrocławskimi działaczami i swoim doświadczeniem będzie wspierał juniorów Spartan a także ekipy występujące w DMPJ oraz U24 ekstralidze.

Prezes wts na oficjalnej stronie internetowej klubu przekazał: – Znam Sławka bardzo dobrze, spędził z nami tu we Wrocławiu kilka lat i nie muszę nikogo przekonywać do jego wartości i umiejętności. Zawsze wykonywał dobrą pracę z młodzieżą, czuje ten sport, ma dużą wiedzę i charyzmę, która jest tak potrzebna w kontakcie z młodymi sportowcami. Sławek to taka osoba, która nie lubi siedzieć bezczynnie, chce być cały czas blisko parku maszyn. Myślę, że po niełatwej dla siebie minionej jesieni i rozstaniu z Częstochową, teraz zacznie działać we Wrocławiu na sto procent i bardzo szybko będziemy widzieć pierwsze efekty naszej współpracy.

Jak podano na stronie wts.pl to nie koniec wzmocnień sztabu szkoleniowego Spartan. Niebawem zostanie ogłoszona kolejna osoba, której zadaniem będzie przede wszystkim praca z juniorami i ścisła współpraca ze szkółką żużlową WTS.

Nie od dziś wiadomo, iż w kręgu zainteresowań wrocławskich działaczy na to stanowisko jest Rafał Okoniewski.

Źródło: wts.pl