Niedawno, dnia 22 lutego swoje 23 urodziny obchodził Maksym Drabik.

Drabik to olbrzymi talent i wielka nadzieja polskiego żużla. Zawodnik w swojej karierze dwukrotnie zdobywał złote medale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów (w sezonach 2017 oraz 2019). Był także srebrnym medalistą tych rozgrywek w sezonie 2018.

W rozgrywkach polskich lig najdłużej reprezentował Spartę Wrocław (w sezonach 2015-2020). Przed stratami we Wrocławiu reprezentował kluby z Częstochowy, Łodzi i Ostrowa. Trzy medale IMŚJ w tym aż dwa złote stawiają go w gronie najwybitniejszych zawodników w historii tej rywalizacji.

Zawodnik był ponadto aż czterokrotnie Mistrzem Świata Juniorów z reprezentacją Polski. Drabik jest przykładem rodzinnego dziedziczenia talentu. Jak powszechnie wiadomo jego ojciec – Sławomir także był znakomitym żużlowcem.

Maksym Drabik jak wiemy, jest aktualnie zawieszony za zastosowanie tak zwanej wlewki witaminowej, co w środowisku żużlowym uchodzi za decyzję kontrowersyjną, a nawet krzywdzącą zawodnika. Na tor będzie mógł powrócić na początku sezonu 2022 i oby powrócił silny sportowo i z wielkimi chęciami do jazdy. Jest bowiem młody, ma talent i oby osiągnął jeszcze całą masę sukcesów na arenie krajowej oraz międzynarodowej.