Festiwal Polskich Filmów Sportowych to ogólnopolski, konkursowy przegląd najlepszych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej o szeroko rozumianej tematyce sportowej, przeznaczony wyłącznie dla krajowych twórców. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja imprezy, w tym roku w Zakopanem, w dniach 16-19 listopada, zaplanowano jej drugą odsłonę.
Pod uwagę brane są filmy, które powstały w latach 2019-2022. Pula nagród wynosi 70 tysięcy złotych.

Festiwal – podobnie jak w ubiegłym roku – podzielony jest na dwie sekcje konkursowe: dla filmów pełnometrażowych (powyżej 40 minut) oraz dla filmów krótkometrażowych (do 40 minut).
Do konkursu zakwalifikowano po 12 filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych. Projekcje konkursowe zaplanowano w kinie Giewont w Zakopanem.
Złote Mamuty – Nagrody Główne, w kwocie 15 i 10 tysięcy złotych (odpowiednio dla sekcji długo- i krótkometrażowej) wręczone zostaną podczas Gali Finałowej 19 listopada b.r. Przewidziano także wyróżnienie – Srebrne Mamuty, oraz nagrody publiczności – Brązowe Mamuty.

Do konkursu głównego nominacje otrzymał film w reżyserii Marcina Majewskiego  – Czas.

Czas to powstały w tym roku dokument o Tomaszu Gollobie. Pech, nieszczęśliwy wypadek czy może jeszcze coś innego? Historia ostatnich pięciu lat, które zmieniły życie Tomasza Golloba – jednego z najlepszych zawodników w historii żużla.

Pełne informacje o festiwalu TUTAJ