Pisaliśmy już wcześniej o zmianach jakie nastąpiły w organizacji zawodów dotyczące min. mediów. Dziś przedstawiamy nowe obowiązki jakie organizator ma w związku z przygotowaniem obiektu do meczu w PGE Ekstralidze w sezonie 2022.

Zabrania się umieszczania na płycie wewnątrz toru elementów systemu nagłośnienia stadionu.

Umiejscowienie granic strefy serwisowej na torze oraz miejsce dla kredarkiprzy bramie parku maszynmusi być zatwierdzone przez weryfikatora toru przed rozpoczęciem sezonu.

Organizator ma obowiązek stosowania zegara 2 minut na murawie i w parku maszyn zgodnego ze wzorem wyglądu brandingu

Organizator jest zobowiązany do oznakowania stanowiska sędziego a także do stosowania w parku maszyn podczas meczu min. 8 szt. jednolitych koszy na śmieci, po zatwierdzeniu ich wzoru przez SE.

Klub musi wygrodzić ściankę do wywiadów TV oraz miejsce wokół „studia stołkowego” TV słupkamiz taśmą wygrodzeniową (o wyglądzie określonym w Załączniku nr 6) lub w inny sposób określony przez SE, aby uniemożliwić dostęp do tych miejsc osób nieuprawnionych.

Klub musi dysponować minimumdwoma pojazdami przeznaczonymi do zwiezienia zawodnika, który nie odniósł kontuzji oraz jego motocykla do parku maszyn.

Dopuszcza się stosowanie dwóch jednakowych rodzajów pojazdów: dwuosobowe quady UTV z ustandaryzowanymi przyczepkami na motocykl lub pojazdami elektrycznymi (wózek golfowy). Używane przez klub pojazdy wymagają zatwierdzenia przez SE przed rozpoczęciem sezonu.

W przypadku meczu zagrożonego, organizator zapewnia na 4 godziny przed zawodami minimum 8 osób do obsługi toru (toromistrz i osoby obsługujące urządzenia), jak również odpowiednią liczbę osób niezbędną do rozłożenia i złożenia plandeki chroniącej tor przed opadami.

Klub musi posiadać w obrębie dojścia do parku maszyn/paddocku, w miejscu uzgodnionym z SE dostępnym dla obu drużyn, Ekstraliga Media Center o wyglądzie określonym przez SE w której po meczu przedstawiciele drużyn (w szczególności zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego) przy koordynacji Rzeczników Prasowych obu klubów będą udzielać wywiadów przedstawicielom mediów.

Klub musi też wygrodzić w parku maszyn: parc ferme oraz stanowisko kontroli technicznej słupkami z taśmą wygrodzeniową, aby uniemożliwić dostęp do tych miejsc osób nieuprawnionych. Klub posiada możliwość umieszczenia nadruku na taśmie wygrodzeniowej w postaci: logotypu jednego sponsora klubu, nazwy klubu, claimu klubu, www klubu, social media klubu lub nazwy drużyny.

W przypadku stosowania barierek zaporowych klub ma obowiązek stosowania pokrowców reklamowych zgodnie ze wzorem i specyfikacją określoną przez SE.

Klub przed każdym meczem ma obowiązek wyczyszczenia i umycia bandy pneumatycznej, w tym jej górnej części.

Przed każdym meczem cała powierzchnia parku maszyn oraz plac przy maszynie startowej muszą być posprzątane i umyte.

Regulamin organizacyjny rozgrywek PGE Ekstraligi w sezonie 2022 znajduje się TUTAJ