We wtorek 27.08.br Kapituła PGE Ekstraligi przyznała nominację do nagród „Szczakieli”, które zostaną przyznane na odbywającej się od 2015 r. Gali 7.10.br

Gala PGE Ekstraligi odbędzie się w Warszawie w siedzibie ATM po zakończeniu rozgrywek ligowych w Polsce. Będzie to uroczyste podsumowanie sezonu 2019 wraz z przyznaniem nagród w pięciu kategoriach.

W każdej z tych kategorii mamy przedstawiciela Sparty Wrocław:

  1. Niespodzianka sezonu: Jakub Jamróg;
  2. Najlepszy junior sezonu: Maksym Drabik;
  3. Najlepszy trener/menadżer sezonu: Dariusz Śledź;
  4. Najlepszy zagraniczny zawodnik sezonu: Tai Woffinden;
  5. Najlepszy polski zawodnik sezonu: Maciej Janowski, Maksym Drabik;

Jak widać dobra jazda Maksyma Drabika znalazła odzwierciedlenie w nominacji w dwóch kategoriach.

W trakcie Gali zostanie wyłoniona najlepsza drużyna sezonu, oraz poznamy najlepszy wyścig sezonu. Nowością tegorocznej Gali jest wybór najładniejszego wzoru kevlaru drużyn z PGE Ekstraligi w sezonie 2019. Nagrodą specjalną jest przyznawany corocznie „Złoty Szczakiel”. Do tej pory nagrodę tę otrzymali Jerzy Szczakiel, Tomasz Gollob, Jarosław Hampel oraz Roman Jankowski.

Kibice będą mogli głosować na swoich ulubieńców od 1 września od godz. 22 do 23 września na stronie www.speedwayekstraliga.pl oraz w aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi.

Z wyborami Kapituły można się zgodzić lub nie. Dla kibiców Sparty Wrocław najważniejsze jest to, że wśród zawodników nominowanych mamy swoich przedstawicieli. Zapraszamy do głosowania na naszych zawodników.