W światowym speedwayu pojawił się nowy promotor to i są zmiany. Każdy internauta może przekonać się o tym osobiście. Nie działa już strona poprzedników speedwaygp.com.

Powstała nowa witryna dotycząca światowych imprez żużlowych, który promotorem będzie Discovery Sports Events.

W sieci pojawiła się już nowa strona: fimspeedway.com.

Nie tylko zmienił się promotor światowego żużla. Na pierwszy rzut oka rzuca się zmiana w logo oraz wyglądzie liter, jakie będą obowiązywać od najbliższego sezonu w zawodach SGP, SON, czy w rozgrywkach juniorskich. Możemy zapoznać się z dynamicznym intro, z prezentacji nowego promotora jaka odbyła się w tym roku przed rundami SGP w Toruniu.

W oczy rzucają się słowa: Witaj w nowej erze speedwaya.

Na pierwszej stronie wita nas tekst Francoisa Ribeiro – szefa Discovery Sports Events:
W Discovery Sports Events zakochaliśmy się w speedway od od momentu gdy pierwszy raz zobaczyliśmy zawody żużlowe. Postanowiliśmy bardzo poważnie podejść do sprawy, kiedy FIM uruchomił proces przetargowy, aby przyznać 10-letni kontrakt na promotora Speedway Grand Prix od 2022 roku.

Dzięki 100-letniem doświadczeniom wiemy, że  mamy mocne argumenty, aby podnieść Speedway GP na wyższy poziom, jednocześnie chroniąc piękno i integralność tego sportu.

Jesteśmy nowym promotor zawodów FIM Speedway. Po raz e po raz pierwszy w swojej historii pod parasolem jednego promotora będą wszystkie zawody organizowane w ram FIM: od poziomu amatorskiego do poziomu SGP, w tym FIM Junior Championships i Speedway of Nations.  aby zbudować silną międzynarodową piramidę dla najlepszych jeźdźców.

Zainwestujemy sporo, aby speedway był jeszcze silniejszy. Chcemy zadowolić obecnych fanów i przybliżyć ten sport nowej publiczności. To ekscytujące czasy dla światowego speedwaya i nie możemy się doczekać otwarcia nowego rozdziału we współpracy z FIM.

Do pobrania są też materiały prasowe.

Na pierwszej stronie został również przedstawiony Tony Rickardsson, sześciokrotny Indywidualny Mistrz Świata. Szwed jest ambasadorem Mistrzostw Świata na żużlu. Będzie doradcą Discovery Sports Events a także jego zadaniem będzie kierowanie akademią speedwaya.