Rosjanin Dinar Walejew zdobył tytuł Indywidualnego Mistrza Świata w wyścigach motocyklowych na lodzie.

W tym sezonie mistrza wyłoniły zaledwie 2 turnieje Grand Prix, które odbyły się dnia 13-14 lutego w rosyjskim Togliatti. Tak jak było do przewidzenia zawody przebiegały pod dyktando gospodarzy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Walka o mistrzostwo była bardzo zacięta i by wyłonić złotego medalistę trzeba było rozegrać bieg dodatkowy!

Jest to największy sukces indywidualny w karierze tegoż zawodnika. Wcześniej dwukrotnie zdobywał brązowe medale, w dwóch poprzednich sezonach. Srebrny medal zdobył Igor Kononow, a brązowy Wicemistrz Świata z ubiegłego roku – Dimitrij Chomicewicz.

Miejmy nadzieję iż sytuacja powróci do normy i od przyszłego sezonu Grand Prix składać się będą ponownie z 10 turniejów GP, tak jak było to w ostatnich latach. Całe zamieszanie wynika oczywiście z pandemii.

Zawody potwierdziły absolutną dominację Rosjan. W kraju tym wyścigi na lodzie trenuje około 90 zawodników, jest to liczba znacznie wyższa niż ilość zawodników startujących na torach żużlowych.

Na uwagę zasługuje dość wysokie ósme miejsce w mistrzostwach Kazacha Andrieja Szyszegowa. Solidnie zaprezentowali się obaj Austriacy, którzy ulegli jedynie gospodarzom. Po raz pierwszy od wielu lat żadnego medalu nie zdobył Daniił Iwanow, który jest wielką gwiazdą tej dyscypliny, czterokrotnym Indywidualnym Mistrzem Świata. Zawodnik ponadto zdobył dotychczas aż 5 srebrnych i 2 brązowe medale IMŚ. Nie jest to najlepszy sezon dla Iwanowa, w Indywidualnych Mistrzostwach Rosji zajął dopiero 6 miejsce. Nowo koronowany IMŚ zdobył w mistrzostwach krajowych brązowy medal.