W sobotę 23 lipca br. na torze ZKS w Zielonej Górze odbyła się trzecia runda Ligi Diamentowej.

Cały cykl za sezon 2023 wygrali leszczynianie. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy Marwis Harpagana Zielona Góra. Trzecie miejsce dla Pavartu Rawicz. Na Czwartej pozycji rywalizację ukończyła Szarża Wrocław.

W ostatnim turnieju w winnym grodzie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Szarży Wrocław, którzy walczyli z zębem i zajęli w tych zawodach trzecie miejsce.

Po zakończeniu Diamentowej Ligi w sezonie 2023 na fb Harpagana napisano:

Cały cykl pokazał po raz kolejny, że nieważna jest metryka tylko serce do walki. Jeśli przyjeżdżasz czwarty, a starałeś się jak pierwszy to jesteś zwycięzcą. Liga Diamentowa 2023 została odjechana bez protestów, afer, hejtu na Facebooku.

Na torze nikt nigdy nie odpuszczał i mimo wielu zaciętych sytuacji po meczu każdy z każdym przybijał pionę. Zapraszamy młodsze pokolenia do nauki kultury i poszanowania dla drugiego zawodnika.