Od dekady w Kaletach uprawiany jest speedrower! Z tej okazji zapraszam do zapoznania się z krótkim opisem historii tego widowiskiwego sportu w tej miejscowości.

Kalety są miastem w Województwie Śląskim, liczącym przeszło osiem tysięcy mieszkańców. Tor speedrowerowy w Kaletach powstał w roku 2009, natomiast w roku 2010 został przebudowany. Na rok 2010 datuje się także początki klubu a założycielem klubu był Jan Wiesiołek.

Pierwszymi zawodnikami klubu byli Piotr Kuder, Szymon Wąsiński, Krzysztof Podzimski , Rafał Pigoń, Denis Mazur, Maciej Jagiełło, Konrad Munzberger, Piotr Pluczyński oraz Michał Niemczyk. Drużyna z początku startowała w lidze regionalnej, oczywiście w okręgu południowym, natomiast w latach 2011- 2012 klub występował w lidze ogólnopolskiej w pierwszym roku zdobywając nawet brązowe medale!

Rok 2011 można więc uznać za najlepszy w historii klubu, licząc rywalizację drużynową. Ponadto w roku 2012 w Kaletach odbyły się Mistrzostwa Europy Drużyn Klubowych w których miejscowi zawodnicy zdołali wywalczyć miejsce w pierwszej ósemce. Po dwóch sezonach na szczeblu centralnym klub zaczął rywalizować ponownie w lidze regionalnej w której jest do dziś, wielokrotnie licząc się w rywalizacji. Zawodnicy z Kalet osiągnęli w swojej historii także sporo sukcesów w rywalizacji indywidualnej oraz parowej. W tej ostatniej w roku 2014 zawodnicy klubu – Damazy Świder oraz Krzysztof Marczak wywalczyli Mistrzostwo Polski Par Klubowych Kadetów. W roku ubiegłym natomiast Ivo Kubala wywalczył Indywidualne Mistrzostwo Polski żaków do lat 10! Zawodnikom z Kalet życzymy dalszych sukcesów w różnego rodzaju rozgrywkach!