Po emocjach związanych z Mistrzostwami Europy wracamy na ligowe tory. Już w najbliższą niedzielę odbędą się mecze w obu speedrowerowych ligach.

W ramach IX rundy zmagań o tytuł drużynowego mistrza Polski zaplanowano następujące spotkania:

Niedziela 7 sierpnia

Godz. 13:00 – TSŻ Schoenberger Toruń – Aseko Orzeł Gniezno. Goście jeszcze nie przegrali w tym sezonie meczu. Ubiegłoroczni mistrzowie Polski kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W swoich szeregach mają trzykrotnego medalistę zakończonych niedawno mistrzostw Europy – Pawła Kozłowskiego. Gospodarz by myśleć o zajęciu drugiego miejsca w tabeli przed play-off muszą ten mecz bezwzględnie wygrać. W pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 91-66. Punkt bonusowy na pewno zostanie w rękach gości. W 10 rundzie TSŻ czka trudny mecz w Wrocławiu.

Godz. 14:00 Autojazda Mustang Żołędowo – Aquapark Szarża Wrocław. W pierwszym meczu Wrocławianie wygrali z beniaminkiem jednym punktem 79-78. Każda wygrana w tym spotkaniu powinna dać więc punkt bonusowy. Gospodarze mogą maksymalni zająć już „tylko” trzecie miejsc przed play-off. Szarża Wrocław w przypadku dwóch zwycięstw może się uplasować na drugim miejscu rozgrywek o drużynowe mistrzostwo Polski po części zasadniczej sezonu.

Miejmy tylko nadzieję, że wynik rozstrzygnie się na torze, a nie przy „zielonym stoliku”. Wszyscy doskonal pamiętają „gospodarskie” sędziowanie podczas Mistrzostw Polski Par open w Żołędowie. Niech zwycięży sport a nie zakulisowe układy.

O tym, że Wrocławianie bardzo poważnie traktują tegoroczny sezon świadczy fakt pozyskania 1 sierpnia wychowanka Szawera Leszno, aktualnego mistrza Polski w kategorii junior – Ksawerego Kielaszewskiego. Zawodnik po zmianie zarządu w klubie z Leszna, nie chciał występować w drużynie, której jest wychowankiem i w tym sezonie pozostawał wolnym zawodnikiem. W niedawno zakończonych Mistrzostwach Europy w kategorii junior uplasował się na 12 pozycji, startując jaszcze jako zawodnik niezrzeszony.

Zarząd wrocławskiego klubu odetchnął z ulgą, gdyż sezon zakończył już jeżdżący w kategorii młodzieżowej Wiktor Czerwiński.


Tak jeszcze parę dni temu brzmiała nasza zapowiedź tego spotkania. Wiemy, że Aquapark Szarża dziś do Żołędowa nie pojedzie. W związku z tym Mustang wygrywa mecz walkowerem. Jak przekazał nam wczoraj wieczorem prezes Szarży Adrian Kocur sytuacja wygląda następująco:

Mamy małe problemy, a jeszcze pojawił się problem, że ciężko było w ten weekend wystawić dwa składy i musieliśmy wybierać. Niestety miasto nam odmówiło trzeciej obiecanej dotacji. Dodatkowo jeden ze sponsorów zalega nam z wypłatą 10 tysięcy zł i jest problem. Inny sponsor ma opóźnienie w płatnościach i tak to wygląda.

Godz. 16:00. MS Śląsk Świętochłowice – Drwęca Kaszczorek. Ubiegłoroczny wicemistrz Polski wygrał w Kaszczorku pierwszy mecz. Jeśli zwycięży także u siebie powalczy w barażach z wicemistrzem CS 1. Ligi o zachowanie statusu superligowca.

Niedzielne mecze CS 1. Ligi:

Godz. 10:00 ZKS Zielona Góra – Szarża II Wrocław
Godz. 13:00 PKS Victoria Poczesna – LKS Szawer Leszno 
OS Omega Ostrów – pauzuje